20. říjen 2020

Ve skleníku, ve kterém se díky citrusům a fíkovníkům nedá absolutně pohnout, ještě nádherně plodí ruské papriky. Jde o odrůdy Partner, ke které jsem se s foťákem vůbec nedostala, a především Aries.  Jedna z fotek je ze 14. června a rostlina je v plné plodnosti a druhý snímek je z dneška, kde druhá ze dvou mých rostlin má spoustu krásných a především chuťově dokonalých paprik. Tyto dva nádherné keříky nás tedy zásobují celou sezónu. Totéž mohu říct o odrůdě Partner s nádhernými kubickými plody. Partner ale nevyprodukoval tolik plodů jako Aries. Díky těmto odrůdám a neuvěřitelně plodnému Palermu je zásobena celá rodina.

Je ovšem veliká škoda, že semena oněch skvělých ruských pracantů už mi došla. Jsou to hybridy, ale já jsem přesto vybrala semínka a třeba budu mít štěstí a vyrostou mi totožní jedinci. V první generaci se to obvykle podaří. Mám v plánu pěstovat v následující sezóně spoustu malých oranžových papriček, které naplním sýrem a sušenými meruňkami. Letos se mi tento produkt mimořádně povedl a k mým bezkonkurenčním sušeným rajčatům přibude další lahůdka. Už v tuto dobu mám o tuto mňamku zájemce. Jen dumám, zda vyseji odrůdu Hamík, nebo vyberu semena z malých oranžových španělských svačinových paprik. Rostliny byly vysoké, košaté a se spoustou plodů.

S výsevem paprik do skleníku pro velmi ranou sklizeň začnu v listopadu a mám v hlavě opět několik fíglů, jak docílit krásných a hodně produktivních jedinců.

4 thoughts on “20. říjen 2020”

  1. Jani,- papriky máš aj v kvetináčoch skús niektoré prezimovať ako trvalky ak sú pekné, zdravé rastliny, skopírovala som ti návod:
    Papriky se sice obvykle pěstují jako jednoletky, ale ve skutečnosti se jedná o trvalky. Problém je, že u nás nepřežijí zimu. Pokud je však na zimu vykopete, přesadíte do květináče a schováte domů, nezmrznou. Je třeba to stihnout před prvními podzimními mrazíky. Potom můžete sklízet čerstvé papriky ještě o Vánocích či v lednu. Na jaře v květnu je znovu vysaďte ven na zahradu. Před tím každou rostlinu zastřihněte a odstraňte veškeré uschlé části stonku.
    Nestojí to za pokus aspoň s jednou rastlinou? Sesternica v Austálii takto pestovala viac rokov.

  2. Já jsem to kdysi zkoušela, ale rostliny doma pochytaly snad všechny škůdce a já jsem je vyhodila na kompost. Vůbec nerozumím tomu, kde se všechna ta havěť doma vezme. Kdysi jsem nechala doma přes zimu limetu a byla totálně celá lepkavá a plná pavučinek.

  3. Dobrý den, letos jsem dostala papriku z dvouleté rostliny. Vyseji na jaře. Ale nedalo mi to a pár semínek jsem vysela už teď, koncem září. Mají cca 5 cm a plánuji je dát tak za měsíc do místnosti kde se netopí a vyzkoušet přezimovat.

    1. To je docela prima pokus. Problém bude v zimě, pokud nebudete přisvětlovat a taky pozor na škůdce. Držím palce a napište, jak se paprikám daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *