4. únor 2020

Dnes jsem doma a tak budu pokračovat dva týdny. Nezbytně nutně potřebuji dát můj těžce zkoušený organismus zpět do formy. Nakoupila jsem nějaká antivirotika a prostředky na podporu imunity, spoustu lektvarů si ovšem vyrobím sama. Dnes jsem začala cibulovým čajem a k obědu ukuchtím něco z hlívy ústřičné, jen mně štve, že pořád jsem nekoupila kurkumu, šoupnu tam kari.

Venku je nehezky, prší a fouká silný vítr. Mám v plánu ještě nějaké to přesazování a tak si možná zatopím u citrusů, které mi připadají pořád nějaké suché, možná by uvítaly právě ten venkovní déšť. Vydatně je postříkám ohřátou dešťovkou. Je fajn, že na citrusech jsem nikdy neměla žádné škůdce, asi se jim moje drsné podmínky příliš nezamlouvají.

Taky se kouknu do své krabice se semínky rajčat a budu plánovat, co letos chci pěstovat a hlavně kam to nasadím. Budu asi muset vysadit rostliny blíže k sobě, vůbec se mi to nelíbí, ale zatím mne nenapadlo nic jiného. Asi poprvé nasadím rajčata na hodně slunečné místo před domem, i když tam by se hodil spíše nějaký středomořský koutek. Nějaké rostliny přiřadím kamarádům a budu chodit na pravidelné kontroly.

3 thoughts on “4. únor 2020”

  1. Že: budu přemýšlet, co letos pěstovat…si děláš srandu viď, vždyť seješ a vysazuješ snad už dva měsíce :-)) Já si zatím jen říkám: asi bych už měla něco vyset..papriky, lilek, mochyně..
    Hele osobo, neřádila ty jsi vedle ve zveráči?!? Poslala jsem Toma pro Pussy Cat do záchodku, říkám: vem rovnou dva, ať tam furt nelítáš a on přinese jeden (no alespoň, že to) prý: vykoupený!
    Jinak: počasí tady hrozné. Kdyby místo toho fučení raděj pršelo, alespo%n by to k něčemu bylo. Zatím akorát byla vyletěná třikrát elektrika a uloupnul se nám další kus plechu z římsy (je to načaté a už se to loupe jak perníček 🙁 ) Čekám na chlapa, co na to má přijet mrknout a musím s Workou. Půjdem asi lesem, to bude alespoň trochu za větrem.

  2. Tak hele, vysela jsem zatím jen papriky a 5 odrůd rajčat do skleníku, do mé plánované stovky ještě drobet chybí. Jo taky nějaké zelí a květák. Lilky letos pěstovat nebudu, nechutnají mi. Mochyně loni plodily jako o život a většina plodů upadla na zem a tím pádem do zapomnění.
    Stelivo jsem nevykoupila, mám zásobu zeolitu. Vítr je fakt hnusný, ale já jsem si zatopila u citrusů a mám tam teplíčko. Všechny kočky se mi okamžitě nastěhovaly ke kamnům. Nevíš o nějakém veterináři, musím nechat vykastrovat kocoura, leze na něho jaro a neví si s tím rady 🙂

    1. Nevím jak Minaříková z Vrbky (jestli kastruje) my jezdíme do Hradiště pod most k Mlejnským. Jinak ještě hodně lidí jezdí do Veselí k Moravě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *