6. srpen 2020

Nebude-li letos díky nepříznivému počasí dostatek rajčat, tak mně to patrně neohrozí na životě. Něco ještě určitě dozraje, počasí má být na chvíli tropické a tak by to mělo choroby na nějakou dobu zastavit, Už jsem se najedla poměrně do sytosti a něco možná dokonce nasuším.

Čeho ovšem dostatek bude, to jsou fíky. Dala jsem si na péči o ně letos hodně záležet a je to sakra poznat. Všechny rostliny v nejrůznějších květináčích se překonávají v násadě plodů a mají tu velkou výhodu, že jsou mobilní a lze je tedy pro dokonalé dozrání přesunou do skleníku. Ten už je poloprázdný. Odplozená rajčata už jsou na kompostu a začínám likvidovat okurky, které už ze sebe vydaly maximum, jsou plné molic a úrodu nyní poskytují rostliny venkovní. Ve skleníku se naopak zabydlují mučenka, cherimoya a ananas. Hodně jim prospělo zastínění. Papriky vysazené v zemi, začínají teprve nyní dozrávat do té správné barvy, zatímco ty kontejnerové už jsou obsypané úrodou druhou.

Na stejné vlně jako fíkovníky jedou citrusy. Občas na ně vyjde i nějaké to hnojivo namíchané pro rajčata, dodávám jim hořčík zálivkou a chelátové železo formou postřiku na list a nestačím zírat, jak se jim tohle líbí. Všechny rostliny citrusů mám venku, jen pomerančovník Tarocco je ve skleníku a ten vypadá bídně, vůbec se mu tam nelíbí a dokonce mu zasychají větvičky. Je ale tak obrovský, že ho nemůžu dostat ven bez poškození ostatních porostů. Až se skleník kolem něj uvolní, pokusím se o to.

4 thoughts on “6. srpen 2020”

  1. Ahoj,
    jak je vidět, tak to čtení mých stránek dost flákáš, protože formě hořčíku pro citrusy jsem se podrobně věnovala. Počkej, najdu to.

  2. Díky za info, našel jsem to. Včera ráno jsem dal hořkou sůl postřikem na list a uvidí se. Minulý měsíc jsem na list ošetřil chelátem železa a začal přihnojovat roztokem z 0,3 % ledku vápenatého a 0,3 % síranu draselného. Většina rostlin se zazelenala, ale jsou ještě vyjímky, možná je to i odrůdová vlastnost. Za chvíli jedu na zahrady ošetřit révu, kde propukla peronospora, rajčata jsou bez plísně, jen nějaká ta septoria nebo alternaria.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *