Moje první tři postřiky rajčat splnily svůj úkol dokonale. Rostliny vypadají nádherně a ani na těch nejspodnějších listech neuvidíte žádné skvrny či žloutnutí. Rajčata mají vše, co ke svému zdárnému růstu potřebují. Jenže já mám nový postřikovač a byla potřeba ho vyzkoušet.
První postřik dodal rostlinám vápník a výživu, druhý perfekně vyrovnal kroutící se listy a třetí obsahoval tolik potřebný draslík. Dnes jsem se rozhodla podpořit kvetení a hlavně tvorbu plodů a k tomu je nezbytný hořčík. Běžně získávám tento prvek z merlíkovitých rostlin a jistě bych na poli nějakou sošnou lebedu objevila, ale já jsem chtěla provést postřik dnes brzy ráno a na nějaké výluhy nebyl čas. Příště! Takže jsem použila síran hořečnatý a to ve formě tekuté hořké soli a přidala jsem do 5l objemu lžičku octa.
Postřik jsem provedla velmi brzy ráno, kdy jsou listové plošky postřikům vstřícné a na rajčata nesvítí slunce. Jsem spokojená a doufám, že rostliny taky. Jsou letos naprosto výstavní, jen těch plodů by mohly tvořit více. Vijany ve vyšších patrech už vypadají mnohem lépe, něž ten první.
Dobrý den, prosím jak jste řešila hořkou sůl s vodou, v jakém poměru? Ráda bych to zkusila. Děkuji pěkně.
Mám postřikovač o objemu 5l a dala jsem 30ml hořké soli.
Dobrý den, jak prosím děláte výluh z merlíkovitých rostlin? Studený 24 hodin a to je vše nebo je nějaký speciální postup? Moc děkuji za vaše stránky, jsou opravdu moc inspirativní 🙏👍
Dobrý den, listy nakrájím a zeleji teplou vodou, nechám tak 12 hodin vyluhovat,