Makový koláč

 

Já mám ráda všechno, kde je mák. Pokud si už v pekárně něco koupím, pak to není větrník jako Konvalinka, ale nějaký makový rohlíček. Dnes jsem ovšem upekla něco tak chuťově delikátního, že  budu muset plech odsunout na nějaké hodně nepřístupné místo a to nejlépe někam nepříjemně vysoko. Bojím se výšek a mám závrať už na první šprušli žebríku. Fascinuje mě fakt, že na plech nalijete nezvykle řídkou homogenní hmotu a ona se během pečení záhadně rozdělí na jednotlivé vrstvy. Je to tedy naprostý makový skvost.

8 thoughts on “Makový koláč”

  1. Nechci koláč degradovat, ale u nás se jednoduše říká všemu (kromě dortu) buchta. Musím potvrdit, že tahle buchta je opravdu famózní. Jen bych doporučila určitě dodržet rozměr plechu. Ve větším nevynikne struktura, to je upozornění pro estéty. Ale když zavřu oči, na chuti této buchtě to nic neubralo. Díky za recept!

  2. Tak náhodou…větrník jsem si koupila proto, že nebyl jako větrník z Prahéé za 139Kč, ale mě holky mile překvapily, že pouhých 24Kč, takže u nás se svět ještě v pr.el neobrátil 😉 Na druhou stranu…makového se tam nic koupit nedá(ale to takřka nikde v shopu) protože ,,něco jako mák“ fakt nežeru 🙁
    Tohle vypadá fakt skvěle, určitě zkusím, protože na všechno makové jsem totálně ujetá taky, celá naše rodina. A jak říká Yvona, koláč bych tomu taky neřekla.

  3. Viděla, byla to reportáž v telce. Byl jak kolo od vozu, přesně jsi na to kápnula. Proboha proč?!? Ty naše by do toho nejspíš vlezly tři a ještě nejsme na pražské ceně 😉 Ale potřebuje někdo půlkilový větrník? Možná partner Lucky Bílé 😉

  4. Já teda větrníky nepeču, ale je to tedy výzva a já to vyzkouším. Kdo to ale pak bude jíst? Uděláme Mikulášský večírek. Už jsem pozvala Mirku 🙂 Máš uklizeno ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *