13. listopad 2022

Tak dnes příspěvek malinko motivační pro Vaška, aby nelitoval svého rozhodnutí pořídit si nějaký ten citrus.

Mandarinku Miyagawa jsem pro rychlejší dozrání plodů umístila do skleníku. Tato nejrozšířenější japonská odrůda ze skupiny Wase, která snese i bytové podmínky, si nedá pokoj a každoročně vyprodukuje spoustu nádherných mandarinek, které skvěle chutnají. Odpočívala jen jednou, když jsem ji nechala totálně přeplodit a potřebovala zregenerovat. Je to citrus velmi raný a na stromku dozrávají plody z letošního kvetení. Stromek zakvetl poměrně pozdě a tak jsem mile překvapená. Letošní způsob léta se citrusům líbil hodně.

Krásně zralé mandarinky na odrůdě Primosole jsou totiž z loňských květů. Na fotce je vidět, že letošní plodíky jsou ještě hodně malé, rostlina si je podrží do příštího roku a ony dozrají. Tento citrus jsem letos mimořádně hýčkala a tak má dostatek síly, aby vyživil loňské plody, bohatě zakvetl a vytvořil slušný počet těch letošních, listy má nádherně tmavě zelené a neojevili se žádní škůdci. Ty jsem ovšem na svých rostlinách nezaznamenala nikdy. Kupodivu listy neokusují lalokonosci, těm chutnají výhradně pomerančovníky.

2 thoughts on “13. listopad 2022”

  1. No krásné jsou. Hlavně mě utěšuje, že nejsou obrovské to by mě už žena vystěhovala. Šel jsem do jiných odrůd, tak snad za rok něco bude.

    Hnojili jsem calamondiny hnojíkem a je to fakt dobré. Spousta květů, žádní škůdci.

  2. Vždycky se mi líbily bonsaje, tak se snažím svoje citrusy pěstovat trochu podobně. Pečlivě tvaruji koruny. Někdy se mi to povede a občas taky ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *