Citrus paradisi DUNCAN

Mám radost, že se nám tady s Helenou rozjela diskuse o citrusech. Je to moc fajn a já to vítám. Zahradnických témat je během zimy poskrovnu a třeba se někdo přidá. Od jara do podzimu mají na mých stránkách reserve rajčata 🙂

Tak já si dovolím malinko přiblížit odrůdy citrusů, kterým jsem neodolala a ony tak doplní moji sbírku. Spoléhám na to, že až budou citrusy všude kolem, stavba mojí vysněné oranžerie už bude nezbytnou nutností.

Vítám tedy do kolektivu Citrus paradisi DUNCAN. Tento grapefruit je považován za nejstarší odrůdu pěstovanou ve Spojených Státech. Je to velmi šťavnatý grapefruit s bílou dužinou, která má sladkou intenzívní chuť podobnou červené odrůdě. Stromek roste bujně, je vysoce produktivní a zároveň je jednou z odrůd nejvíce odolných vůči chladu. Tato skutečnost mě velmi zajímá.

4 thoughts on “Citrus paradisi DUNCAN”

  1. Tak tedy ještě něco přidám.
    Mám na přezimování subtropických rostlin zimní zahradu. Snažím se ale držet s pořizováním citrusů při zemi kvůli škůdcům. Loni jsem přikoupila k citronům limety a zjara (jak začalo slunce ZZ prohřívat) jsem objevila puklice. Už v minulosti jsem citrusy právě kvůli téhle havěti vzdala. Přišla mi neporazitelná. Teď už si vím rady, ale používám k tomu silné dryjáky, calypso a mospilan. Nedokážu si představit, že bych na ně šla ekobio. Sledovala jsem vaše zmínky o letošním boji se mšicemi na paprikách. Na výsevech paprik se mi taky objevily. Vyřešila jsem to během pár minut mospilanem. Šetřila jsem prostě své nervy. Vám se na citrusech puklice neobjevují? Co s nimi případně děláte?

  2. Já tedy musím zaklepat na dřevo ťuk, ťuk. Nikdy se mi na citrusech nevyskytli žádní škůdci. Jen listy pomerančovníků mi někdo okusuje, specializuje se vážně jen na pomeranče, všechno ostatní nechává na pokoji. Rozčiluje mě to, ale je to pouhá drobná. vada na kráse. Nikdy jsem ale žádného živočicha při činu nepřistihla a mám tedy podezření na nějakého nočního tvora. Že by lalokonosci?

    Já zimuji citrusy docela drasticky při velmi nízkých teplotách a někdy teplotu nechám klesnout i lehce pod nulu. Roubované rostliny to dají (většinou) a škůdcům se to nelíbí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *