30. říjen 2022

Malinko jsem uklízela ve skleníku. Na pravé straně ještě vegetuje několi rostlin paprik, které plodí a optimisticky kvetou. Většinu už jsem vyhodila na kompost, potřebovala jsem nějaké místo pro dozrávající mandarinky. Papriky by jistě ještě nějaké zralé plody poskytly, ale já už jsem byla paprik přejedená, vždyť plodí už od května.

Velká hromada posečené trávy na straně levé už hezky slehla a začala se zvolna rozkládat. Tak jsem na ni naházela nějaké to listí a budu v tom i nadále pokračovat. Snažím se nanosit do skleníku spoustu vody, zemina je hodně vysušená. Tráva a listí se snad rozloží a substrát bude mít na jaře nádhernou strukturu. Ještě bych mohla přidat nějaké ty holubince. Během loňské zimy jsem do země zahrabávala věškerý organický odpad z kuchyně a na jaře po něm nebylo ani památky. Vlastně ano, vyrostly mi nádherné sazeničky dýně.

Umyla jsem taky zrcadla na zadní stěně a ono to vypadá velmi zajímavě, jako by to byly dveře do zadní části skleníku. Bohužel je to jen fikce. Škoda, více místa by nebylo k zahození.

4 thoughts on “30. říjen 2022”

  1. Přesně tak! Jsem čuměla, jestli jsi přikoupila ještě jeden a splácla je k sobě 🙂 Jani, jak píšeš o citrusech…vždyť ty máš přece tu novou ,,zimní zahradu“…jak jste dávali ta nová okna(výlohy 😉 ) a zimovala jsi tam citrusy…ne?

  2. No tak ta nová okna v zimovišti mám, ale zimní zahradu ještě nikoli. Stále je ve stavu vydlážděné podlahy. Navíc vážně pochybuji o tom, že by v ní našel místo byť jeden citrusový stromek. Rostliny se musí přeci zalévat tím pádem je ohrožena neposkvrněnost dlaždic 🙂

    1. Tak to byla blbost, s těma dlaždicema 😉 pokud neinvestuješ do podmisek, měl tam raděj zůstat beton, na tom by nějaká ta voda a fíčky nevadila. Ale chápu, po loňské zimě se snažím umýt flek ve vchodu i v hale…od zimujících rostlin 🙁

  3. Podmisky samozřejmě mám u všech rostlin a to z důvodů šetření s vodou. Nemůžu si při tom neustálém suchu dovolit, aby mi zálivka unikala drenážními otvory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *