Benevento F1

Benevento je hybridní odrůda firmy Artisan. Se semínky tohoto rajčete se nad republikou roztrhnul pytel a pěstuje ji téměř každý.

Já mám jednu rostlinu na nádvorním VIP záhoně a vypadá skvostně. Je mohutná se spoustou zelených velikých listů a obsypaná  masitými nádherně dvojbarevně vybarvenými plody. Rajčata váží mezi 250 až 350g a nádherná jsou na řezu. Je úžasné pozorovat, jak plody postupně mění barvu z tmavé zeleně po svítivou oranžovou, dávají si s tím ovšem malinko na čas.

Chuť je osvěžující, příjemná, vyvážená s ovocnými tóny. Odrůda je to velmi úrodná, netrpí žádnými chorobami a za péči se dovede odvděčit.

Krásné, atraktivní a chutné rajče, ale u mě do příští sezony nepostupuje. Konkurence je letos neúprosná,

2 thoughts on “Benevento F1”

  1. Ahoj Jano, u nás také nejspíše nepostupuje dále. Uvidíme ještě. Ale musím uznat že pokud se krájí na kolečka do sendviče nebo burgeru drží nádherně tvar. Fred Hempel toto vyzdvihuje stejně jako dlouhé sklizňové okno. Vypadá to, že cílí tuto odrůdu na komerční pěstování, než pro rajčatomily 🙂 Z velkých rajčat nás včera mile překvapila odrůda Orange Welligton F1

    1. Pokud bych měla v plánu prodávat rajčata třeba na tržnici, tak bych po této odrůdě určitě sáhla. Je to ideál, rajče je pevnější, krásně drží tvar, je atraktivní a to taky na řezu. Prodala jsem na jaře nějaké sazenice a lidi jsou nadšení. Takže výsev mě nemine 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *