Buffalo Yellow ( Bizon Žoltyj)

Tento krásný žlutý Bizon taky jen o fous uniknul likvidaci už jako malá rostlinka a patří mezi nemálo šťastlivců, které jsem zasadila do kyblíku a občas zalila. Zeminu vyfasoval solidní, začal krásně růst a i za tu nepatrnou péči se odměnil obřími plody.

Papriky jsou velmi chutné, atraktivní a už jsem dokonce nějaké sklidila. Jde tedy o docela ranou odrůdu. Příští rok mu věnuji větší pozornost a jednu rostlinku šoupnu do skleníku a druhou pro porovnání ven. Venku vypadá velmi spokojeně.

5 thoughts on “Buffalo Yellow ( Bizon Žoltyj)”

  1. No tak já hlavně, že mám ten skleník 😉 Vlastně kvůli paprikám a hadovkám a zjara salátům. No na hadovky se ve velkém vrhly svilušky(Jani, to je teprve pakáž!) a včera koukám, že už jsou žluté i papriky, zamotané v síti a i aksamitník, který tam je proti mšicím. Ano, mšice nemám, ale máte někdo recept, jak se zbavit těchto sviní?!? 🙁 Myslím tím eko recept, chemií bych to vyřešila dávno, ale to jsem právě nechtěla-nechci. No mám obavy, že jinak to nedopadne 🙁

  2. Se sviluškama jsem zatím neměla tu čest, nejvíc mě kdysi vytočily molice, ale naštěstí se letos neobjevily. Ovšem po letní pauze se mi vrátily do skleníku na papriky mšice, všechno to vyhážu ven !!!

  3. Já jsem s nimi bojoval obyčejnou vodou – koupil jsem mlžic na ochlazování teras a nainstaloval jsem to do skleníku. A pak jen mlžit a mlžit. Měl jsem tam jen papriky, okurky jsem vyhodil. Pár plodů mi shnilo, ale potvor jsem se zbavil.

  4. Můj kamarád Pavel má taky ve skleníku trysky a mlží na můj vkus až přehnaně, ale nikdy žádné škůdce neviděl, všechny je utopí. I lekníny by tam vypěstoval 🙂

  5. Já jsem tímto způsobem zalévala vloni, ale zase mi odešla rajčata na plíseň. Ty jsem tam dala na zkoušku i letos s tím, že tedy budu zalévat jen podmokem a uvidím, co plíseň. A otázkou je, jestli je dřív než ta plíseň nezahubí dřív sviluše 🙁 Už je mají i lilky 🙁 Pokud plíseň chytnou rajčata stejně, vrátím se k tryskám. Ale až příští rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *