28. červenec 2022

Dešťové srážky jsou u nás velmi potřebné, třeba se zase zazelená tráva a tomely konečně narovnají neustále svěšené listy. Proč ale příroda volí dodat k nám vláhu formou vodopádu?  Ani okap o průměru jednoho metru by ty přívaly vody neudržel v patřičných mezích, takže se na moje rajčata vylily spousty vody a některá se mi bohužel ulomila a položila do trávy. Než jsem se vyhrabala z pelechu, tak zralé plody stihli zkonzumovat nebo alespoň poškodit velmi macatí slimáci. Kde se v tom suchu tak vyžrali?

Voda se líbí mým nádherným nádvorním cukrovým melounům a ty rostou do krásy doslova před očima. Příští rok už je budu pěstovat pouze tímto zbůsobem.

Rajčata ve foliovníku začínají vypadat skvostně a to jsem nad nima v květnu po návratu z Itálie málem zlomila hůl. Dozrávají velmi zvolna. Vůbec mi to nevadí, jsou nádherná díky absenci škodlivých vlivů jako je spalující sluníčko, vítr či nově přívalům vody. Na odrůdu Strawberry Tiger se nemůžu vynadívat, jak je kouzelná. Snaží se i dalších zhruba 50 jedinců. Pěstování v tomto plachtovém přístřešku je naprosto bezproblémové a téměř bezúdržbové. Stačí trocha vody a úvaz ke konstrukci.

Daří se mi i snaha vymáčknout z odrůd na sušení maximální úrodu  a bohaté vijany plodů už podkládám i kamením. Dokonce to hezky vypadá. Jen nevím, zda mi velmi spořivý manžel při současných cenách energií dovolí sušičku vůbec zapnout. Tož vytlačím svoje momentálně ladem ležící auto na dvůr a budu sušit v něm. Vyhřát se dokáže na velmi slušnou teplotu.

12 thoughts on “28. červenec 2022”

  1. Já melouny pěstuji z předpěstovaných sazenic a to doposud ve skleníku. Letos jsem jednu docela nepovedenou sazeničku zapíchla mezi rajčata, ona si našla cestu na vyhřátou dlažbu a vypadá parádně. Takže už je budu pěstovat pouze tímto naprosto nenáročným způsobem.

   1. Taky mám, ve skleníku je vloni sežrali slimáci, tak je na poli. Tam je vyhřáto taky dostatečně 🙁 A mě prozraď jak poznám, že je zralý?

     1. Platí u cukrových melounů jako u vodních, že je zralý až uschne úponek? U cukrových jsem to tak měla.

   1. No nevím, prší u nás tento rok určitě víc jak loni, ale rajčata venku stejně začali usychat, dyně nerostú, oharky hořké, broskve velikosti větší třesně, jabka pobité krúpama, trnky žádné…tož tak🙉😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *