Skorospělka

Skorospělka je ruská odrůda firmy SeDek. Rostlina je determinantní a keřík nevysoký. Jméno je poplatné faktu, že odrůda je velmi raná. Já jsem Sorospělku docela trápila,  vysévala jsem do skořápek od vajíček v prosinci, do skleníku jsem ji šoupla už 1. února a ona to všechno dala s přehledem.  Byl to experiment, zda tato odrůda zvládne i hodně nepříznivé podmínky. Zvládla je dokonale. Toto rajče nepotřebuje vůbec žádnou péči a přesto spolehlivě plodí.

Plody jsou krásné, intenzívně červené, váží mezi 60 až 80g a jsou masité. Dozrávat začaly v dubnu, což je mnohem později, než jsem očekávala, ale na vině jsou velmi chladné noci a já jsem chtěla, aby dozrávaly venku na sluníčku.

Hodně jsem byla zvědavá na chuť a ta je kyselkavá ale ne kyselá, velmi pikantní s nízkým obsahem cukru. Při pěstování v období pro rajčata běžném, by jistě byla rajčata sladší. Jsem velice spokojená a příští rok vyseji toto rajčátko opět a ve větším počtu.

1 thought on “Skorospělka”

  1. Dobrý den,
    prosím o sdělení, kde mohu objednat ruská rajčata, případně o zaslání jejich seznamu. Několik roků se marně smažím o jejich objednání.
    Děkuji Vám
    Jiří Musil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *