30. duben 2022

Jsem moc spokojená s tím, že jsem se letos nenechala unést brzkým výsevem rajčat, rostlinky mám veliké tak akorát a nemusí mě trápit, že by už měly být vysazeny venku. Byly doby, kdy jsem rostliny vysadila ven velmi brzy a pak musela složitě řešit ochranu před mrazem, jindy se to ale vyplatilo a úroda byla velmi raná.. Jenže to se počasí ještě chovalo normálně. Letos jsou noci už dlouho velmi chladné. Na svém VIP záhonku na dvoře mám jednu část vyvýšenou a jednu normální. Do každé řady vysazuji dest rajčat a letos tam nacpu alespoň dvanáct.

Začínám si tedy pomaličku chystat těch 12 vyvolených odrůd. Objevila jsem speciální květináče, které mají ve dně a taky z boku spoustu  velikých otvorů. Ve firmě pro realizaci zahrad, kde jsem chvíli pracovala, je vyhazovali do odpadu. Já tam sazenici zasadím, nechám hezky v teple zakořenit a až nastane ta správná doba, květináč do jedné třetiny výšky zapustím do záhonu. Rajče si tak pohodlně pustí kořínky tak hluboko, jak se mu líbí.

Zatím mám kompletní čtyři kousky a ty momentálně nechávám i v noci venku. Složená dlažba a voda v černých nádobách jsou sluníčkem vyhřáté a tak jsou rajčata v bezpečí.

 

3 thoughts on “30. duben 2022”

  1. Dobré ránko. Dobrý nápad. Kašlu na zmrzlíky. Dnes vysadím prvních 20 rajčat, kterým se už v menších květníkách nelíbí. Všimla jsem si na fotce borůvky. Necháváš ji v tom černém květináči? Nepřehřívají se jí kořeny? Mám 2 v samozavlažovacích květníkách, ale už by potřebovaly přesadit do větších, mám právě jen obyčejné černé a strach, že se jim to nebude líbit.

  2. Všechny borůvky mám v černých květináčích a zatím jsem žádné stížnosti nezaznamenala.

    Ta rajčata vysadíš kam, už ven?

  3. Na vyvýšené záhony u skleníčku jsem vysadila na zkoušku 3 De Barao Tsarsky, 2 Nina, 1 True Colours, 1 Alice’s Dream, 1 Polaris a 1 Start F1, ostatní jsou v truhlíkách u jižní zdi a v případě mrazíků půjdou do dílny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *