Kalamita

Netušila jsem, že budu muset bojovat s mšicema i na rajčatech. Ještě nikdy se mi tyto savé potvory na rostlinách rajčat neobjevily, ale letos se přemnožily a berou vše. Na obrázku je jeden ze zálistků determinantní odrůdy, která jich má mnoho a já jsem se rozhodla jich část odstranit. Jedině díky tomu jsem zaznamenala ty mšice. Zálistky jsou už v popelnici a mšice rajče nijak neohrozily, ale mně totálně vytočily. Jako by nestačilo, že denně musím prohlížet papriky.

Je to kalamita a já budu muset použít nějaký postřik a to plošně. Někde mám alkoholový výluh z cibulových slupek a zajdu nastříhat nějaké jehličí. Kombinace éterických olejů z jehličí, látky z cibule a z březového dehtového mýdla ukončí moje potíže se všemi škůdci ve skleníku. Jdu připravit ten výluh z jehličí. Ještě si pohrávám s myšlenkou, že bych z čiré pohodlnosti koupila nějaký ten přípravek už hotový v lékárně, třeba valeriánské kapky jsou taky slušně účinné.

2 thoughts on “Kalamita”

  1. Mně mšice zlikvidovaly přezimované pepino, takže jsem letos bez vlastních. Včera jsem si chtěla nějaké koupit, ale v zahradnictví byla stejně obalená mšicema! Nechápu, jak to mohou prodávat🤨. Doma je stále ještě ručně likviduju z lilků😬🙄

  2. No a mě už ta ruční likvidace z paprik začala zdržovat, mám spoustu jiné práce. V zahradnictví to zřejmě nestíhají taky. Jestli budeš pepino kupovat, vezmi mi taky jedno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *