20. duben 2022

Ty ranní teploty pod nulou už mě hodně nebaví a dnes přituhlo slušně. Snad se s tím citrusy a rašící fíkovníky nějak srovnají. Taky mi hezky pučí tomely.

Na místě v těsném sousedství s řekou, kde díky vysokým stromům nic nerostlo a byl tam takový nehezký a nevyužitý kout zahrady, stojí nyní můj nový fóliovník. Je to docela hangár. Ještě je potřeba doladit vypnutí fólie a bude hotovo. Nadšená jsem z jeho výšky a právě díky ní si bude schopen sluníčko „nachytat“. Já jsem dost vysoká a uvnitř si připadám ztracená. Tolik úžasného nového prostoru pro pěstování! Vůbec nebudu mít problém ten prostor zaplnit. Jen si docela máknu na přípravě půdy, páč hangár stojí na trávě a bývalém maliništi. Občas mi tam nějaká malina asi vyroste.

Okamžitě tam dnes nastěhuji část  fíkovníků a citrusů.  Brzy je ale vytlačí okurky a žluté melouny. Rajčata už se taky nemůžou dočkat. Dnes si udělám nákres s budoucí výsadbou.

Já se mám!

5 thoughts on “20. duben 2022”

  1. Ahoj. Pěkný zelený hangár máš. To si ještě pořádně zeleně mákneš 🙂 . Ale o to víc radosti pak budeš mít. Konečně jsme porazili rozpuklou moruši, která ohrožovala moďoulek. Má asi 20 poupátek, letos už třeba první banánek ochutnám 🙂 . Co má rád, že bych mu přilepšila?

  2. Asimina je totálně obalená poupaty a už chybí jen malinko do rozkvětu. V noci furt mrzne a to kvetení zdržuje. Loni už jsem fakt nevěděla, co s plody. Ale mražené všem chutnaly, vyměnila jsem je za melír na vlasech 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *