23. duben 2022

Včera říkali v televizi při předpovědi počasí, že si máme  nachystat deštníky. Deštník jsem nehledala, ale přesadila jsem brokolici. Byla už v bedýnce hodně natěsno a úplně suchá. Vybrala jsem jí jeden z paletových boxů určených pro rajčata. Původně jsem chtěla do těchto vyvýšených záhonů letos vysadit jiné plodiny, než rajčata. Místa mám kupodivu dostatek. Zjistila jsem ale, že zemina je velmi kvalitní. Všechen organický odpad zahrabaný během zimy a taky holubince se dokonale rozložily a tak je množství obsažených živin předimenzováno. Nechala jsem tedy volné rohy boxu a tam umístím čtyři cherry rajčata. Celé odpoledne pršelo a brokolice je tedy důkladně zalitá.

Využila jsem skutečnosti, že můj plachtový skleník je ještě prázdný a mám tak pracovní koutek. Sela jsem do proložek ředkvičky a věnovala se přesazování rajčata a paprik. Malé rostlinky paprik vypadají zbědovaně. Právě na nich se každá mšice hodně podepíše. Mají deformované nové lístky a některé jsou už bez vegetačního vrcholu. Štve mě to hodně, ale papriky ve skleníku mají nasazeno obrovské množství plodů, takže úroda bude dostatečná, ale chtěla jsem vyzkoušet nějaké nové odrůdy. Snad se ještě dají rostlinky během léta do kupy. Mšice likviduji denně a stále se  někde berou nové a nové.

9 thoughts on “23. duben 2022”

  1. Nezkoušelas proti těm mšicím zabojovat Hnojíkem (to hnojivo z „brouků“)? Prý by všemožné škůdce mělo odpuzovat – to byl jeden z důvodů, proč jsem si ho loni na podzim pořídila.

  2. Ale samozřejmě, že jsem to zkoušela, mám hnojíkem posypaný celý skleník a mšice se množí více než exponenciálním tempem. Mšice jsou potvory, ale mnohem více se bojím molic. S těmi se bojuje velmi obtížně.

  3. A dala jsi si tam už ty aksamitníky? Já mám pro změnu papriky zdecimované slimáky! Žádný španělák, normální čeští pidi slimáci 🙁 Už tam mám nástrahy s pivem, kde se koupou, přes to stihnou předtím ožrat papriku komplet. Překvapivé je, že sálát je netknutý, prý kdo to má furt žrát…a jak jsem dala papriky, nadšeně se na ně vrhli.

  4. Aksamitníky krásně kvetou a daří se i konopí, ale mšice to mají na háku. Mrňavé slimáky sbírám na kapustě, pokud tedy zaprší. No brokolici jsem musela zalít.

  5. No nevím, souhlasím s Konvalinkou, loni jsme měli speciální koupené nádoby na slimáky, lili jsme pivo a pak to bylo tak nechutné, že to musel čistit manžel…👍
    Ale stejně sypu granule, když je třeba, zdají se mi nejúčinnější…Nejsem dost bio…
    Ale také nejsem otrok zahrady, mám i jiné zájmy… 🙂

  6. Taky mám i jiné zájmy něž zahradu, hlavně se mi nesmí v tuto dobu dostat dorukou dobrá kniha, jinak se vše zastaví, než ji dočtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *