22. duben 2022

Jsem fyzicky vyřízená. Včera jsem nějak opomněla svůj věk a zdravotní stav a hodně jsem to s prací přehnala. No snad to dnes rozchodím. Budu asi muset zavést střídavou práci. Jeden den aktivní činnost a druhý jen lehátko, knížka a kafe. Ovšem jsem si jistá, že by mě k tomu lehátku museli připoutat. Dnes si tedy naordinuji pikýrování a přesazování. Už jsem si donesla do fóliovníku stůl a židli. Taky mám nachystaná plata od vajíček se zeminou a vyseji ředkvičky.

Jsem z toho amerického přístřešku totálně nadšená. Amíci to dokonale vymakali a vyrobili úžasně stabilní, pevnou, praktickou, vzdušnou a krásnou věc. Asi tam budu bydlet 🙂 Představila jsem nové ubytování některým rostlinám a brambory a cuketa vypadaly stejně spokojeně jako já. Rozhodla jsem se přístřešek věnovat pouze rajčatům a i při velmi velkorysém sponu se mi sem vejde 72 rostlin. Ale umístím jich pouze 60. V prostřední uličce, která má výšku 2,5m, nechám rostlin jen 12 místo 24, ať se mohou velmi vzrůstné odrůdy jako třeba Vaše Blahorodí svobodně rozmáchnout. Do přízemí vysadím bazalku a cibuli, zbyla mi sazečka.

Jdu velmi opatrně rozcvičit svoje tělo a pak se uvidí, co mi dnes dovolí.

7 thoughts on “22. duben 2022”

 1. Se nedivím, že jsi fyzicky vyřízená. To je tedy fakt hangár! Na té fotce s paleťákama ta velikost tolik nevynikla. 60 rostlin dáš jen do tohohle nového rajčatového příbytku a já hodlám dát 50 na celou svou zahradu a maximálně 30 hrdinů, kteří přežijí péči v týdenních intervalech, k mámě. Myslím, že víc bych nezvládla, aniž bych se stala rajčatovým otrokem 🙂 .

  1. S rajčaty je nejvíce práce do doby, než jsou vysazena na finální místo, pak už jen dobře uvázat a kochat se úrodou. Otrokem se býtí necítím. Naopak mě pohled na zrající plody všech možných barev a velikostí nabíjí pozitivní energií.

   1. V ten moment, kdy ty se spokojeně kocháš plody své práce, v našich končinách většinou začíná ještě denní prohlížení a boj s plísní. Stejně budu mít víc rostlin rajčat než kdy dřív. Novinky od tebe a od Evy budu hýčkat tady a do Podluh vysadím hlavně ta plísni odolnější.

  1. Vypadá opravdu bytelně. Vždycky jsem vídala polorozpadlé zbědované trosky, proto jsem o foliáku ani na vteřinu neuvažovala. Pomalu měním názor, ještě si počkám, jak s ním budeš spokojená po sezoně.

   1. Mně už jeden fóliovník uletěl a konstrukce byla z plastových trubek, spíše trubiček, které se ohýbaly už pod tíhou kašírované fólie. Tento se ani nehne a vydrží i uragán. Hodně se mi líbí možnost vykasat malinko boční plachtu a větrat. Prostor se ale díky umístění nikdy nebude přehřívat a rajčata tak budou mít stále aktivní pyl a já parádní úrodu. Jsem si to tentokrát dokonale promyslela. Už pokukuji po nějakém místě pro druhý exemplář, tentokrát určený citrusům. Ale to mi už patrně neprojde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *