1. duben 2022

Měla jsem veliké štěstí a na mé krásné rostlině vodního melounu se mi najednou otevřel jak samčí tak samičí květ. Bylo to o fous. V době, kdy ještě žádný samičí kvítek nebyl v dohledu, tak šlahoun zdobilo i pět samčích květů. Teď byl k dispozici jen jeden jediný a vůbec to nevypadalo, že by se shodly. Doufám, že jsem jako včelička uspěla a plodík začne nabývat na objemu.

Rostlinka už intenzívně tvoří druhý výhon a já všechny ostatní pečlivě odstraňuji, dva mi budou stačit.

Nikam se nepoženu a další semíka vodních melounů vyseji až v plolovině dubna. Loni mi moc chutnala odrůda Jánošík se žlutou dužinou. Nemám dostatek místa pro jejich pěstování klasicky na záhonu a tak je budu muset vést vertikálně. Mám takovou odvážnou vizi, že bych je vyvedla na vysoký oblouk z kari sítě, ale nevím, zda mi to doma projde. Musím na to nějak diplomaticky.

 

 

1 thought on “1. duben 2022”

  1. Díky za tip s tím obloukem, já pořád dumám, co letos s melounama, jestli je vůbec zkoušet 🙁 Většinou mi do plodů vlezou slimejši, ale nejčastěj mi rostliny rovnou něco podežere. Takže už jsem převzala tvůj nápad s trubkou a budu pokračovat i tímto s kari sítí. Jsem zvědavá, jestli se to osvědčí 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *