22. březen 2022

Rozhodla jsem se, že dramaticky snížím svoji uhlíkovou stopu na naší planetě. Nebudu kupovat nic nového. Dojedu všechna trička, svetry, mikiny, bundy, jeansy a boty. Zdroj kvalitní obuvi mám, protože moje neteř Kateřina má o malinko větší nohu, než mám já, a tak jsem v poslední době přišla k velmi zachovalým kouskům. Nebudu navštěvovat knihkupectví a pořídím si průkazku do knihovny. Dcera, která byla účastna mojí úvahy, jen lehce pozdvihla obočí a konstatovala, že už nyní, kdy se mi kupříkladu jen práší na auto v garáži, je moje stopa naprosto nečitelná. Nevadí, jdu do toho.

V souladu se svým závazkem jsem nekupovala pro svůj krásný vodní melounek novou kanalizační trubku a za něco málo slivovice jsem si ji vyžebrala u kamaráda. Není sice tak vysoká, ale já jsem holka šikovná a poradila jsem si. Jako základnu jsem využila černý kyblík bez dna a naplnila ho zeminou. Trubku jsem posadila do kyblíku a taky do ní nacpala velmi výživný substrát s pískem, který prý melouny potřebují. Třešinkou na mém dortu je pak květináč s rostlinou.

Toto řešení má jednu jasnou výhodu, rostlinu jsem nemusela přesazovat a tak riskovat poškození kořenů. Květináč jsem volila s velkým počtem drenážních otvorů a tak si melounek může pustit kořínky hodně hluboko. Zálivku budu směřovat hlavně do byblíku a budu tak rostlinu motivovat, aby si pro vodu došla.  Upustila jsem od pěstování na okenním parapetu v obýváku, ve skleníku mu bude lépe.

4 thoughts on “22. březen 2022”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *