16. leden 2022

Včera jsem se svezla s manželem do Olomouce. Před vstupem do hobby marketu jsem si vzala do kapsy 200 korun, víc jsem nehodlala utratit. Vždycky jsem měla perfektní odhad, co se útraty týká a opět jsem to dala. Ač jsem u zboží většinou neznala ceny, tak mi bylo napočítáno 199 korun.

Nejdražší položkou byla květinová směs pro motýly. Ten obal je tak krásný, že se nedalo sáček nekoupit. Ovšem včil nevím, co se semínky. Rostliny se dají pěstovat jak na záhonu, tak v nádobách. Moje vize o tom, že semínka rozhodím do trávy, nebyla dobrá, na to jsou hodně drahá. Ještě by mi je zvídavé ptactvo mohlo vyzobat. Nemine mě tedy předpěstování sazenic a hledání nějakého vhodného místa pro jejich výsadbu. Ideální by byl prostor blízko hmyzího hotelu a komule.

Obrovskou radost mi udělal objev výprodejových kyblíčků Compo Sana se substrátem. Původní cena byla šílených  neakceptovatelných 129 nebo dokonce 159 korun. Před dvěma lety jsem je koupila už za 59 kč a včera za naprosto směšných korun 29. Byly jen tři. Substrát firmy Compo Sana považuji za to nejlepší na trhu a veliká balení se z marketů bohužel vytratila. Pěstovala jsem v těchto kyblících papriky a byly nádherné. Nyní jen vybrat ty šťastné tři rostliny.

7 thoughts on “16. leden 2022”

  1. Nevím, jaký je rozdíl mezi Compo Sana a Compo. Např. Compo zahradnický substrát bez rašeliny 50L za 259,- Kč je k objednání na prodejně. Compo Sana pro citrusy je 10L za 219,- a na rajčata 15L za 199,- Kč. Nejlepší asi bude tam zavolat a zamluvit, aby tam člověk nejel a oni měli vyprodáno. Já pokukuji po dlouhodobém hnojivu s ovčí vlnou na rajčata, protože nejsem schopna vyrobit a používat hnojiva jako to umíš ty a nemít při tom strach, jestli jsem něčím nepřehnojila či nedohnojila.

    1. Svatavo, to je cena přímo likvidační! Moje bílé nopáky mají objem zhruba 20l a mám jich 30. Tož to bych musela vyhrát jacpot v loterii a to já na nějakou tu kačku nehledím. Já jsem dokonce i zeminu z těch levných kyblíků smíchala se svým namíchaným substrátem, aby vyšlo na více než tři rostliny.

      Ovšem jako domíchávaná příměs třeba ke krtincům se to Compo hodí skvěle. Z jednoho balíku za dvě kila bych ho namíchala 200l. To by šlo.

  2. Lanolin je fajn, taky jsem kdysi dávno o tom uvažovala, ale už mám tolik možností, že ho nepotřebuji. Mými lektvary se rostliny v podstatě přehnojit nedají, jsou velmi něžné a přitom nadupané potřebnými prvky.
    Substráty Compo Sana jsou skvělé ale zároveň příšerně drahé. Já jsem dnes nahrabala něco zeminy z našeho jehličnatého lesíka, trochu kompostu a projela jsem to sítem. Vypadá to dokonce jedle a nádherně to voní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *