17. leden 2022

Tak úplněk mě posadil na intelektuální dno. Jen doufám, že se to týká pouze tohoto týdne a já se s nastálou situací nějak vnitřně srovnám. Pro jistotu si ale ujasním, v jakém oboru bych se měla vzdělat. Vždy jsem plavala v zeměpise a tak si pro sichr projedu hlavní města afrických států. Pokud na těchto stránkách budu plácat nesmysly, taktně mě na to upozorněte a prosím diskrétně 🙂

Budu tedy pro jistotu tento týden stručná, abych předešla znemožnění se.

Včerejšek byl a dnešek je vhodný den pro výsev zeleniny a tak jsem vysela semínka celeru a doufám, že se tento “ hňup“ 🙂 bude letos snažit. Stále průběžně vysévám papriky a tentokrát jsem zvolila velmi originální kelímky. Foto dodám, až se rozední a bude dostatek světla. Vysela jsem odrůdy Oda, Robertina a Ozarowska. Omlouvám se rajčatům, ale letos budou u mě na prvním místě papriky. Rajčatofilové ovšem nepříjdou zkrátka, mám stovku nových a naprosto skvostných odrůd.

 

4 thoughts on “17. leden 2022”

  1. Celer už nevysévám, ale kupujeme přísadu, ušetří to 4 měsíce starostí a péče, které mohu věnovat válení na kanapi. Ovšem jako „rentiér“, bych už v této době vyséval i další zelenisko.
    Místo výsevů nebo na zahradu jedu do procesu, bohužel.

  2. I já včera vysévala dalších 6 odrůd paprik a 2 chilli. Jak je mým zvykem u paprikových semínek, napřed jsem je povzbudila 24hodinovým máčením v heřmánkovém čaji, který přes den upíjím. Dělá jim dobře stejně jako mně a nastartuje semínka i několik let stará. Myslím, že účinkuje i na mozkovou mlhu, tak si také dej 🙂 !

  3. Tu mozkovou mlhu mi přisoudil horoskop. Já se naopak cítím myšlenkově velmi svěží, ale je pouhý začátek týdne, Jsem ve střehu 🙂

  4. Já nejsem zatím úspěšná, 2 rostlinky ze 6 semínek papriky Palermo různých barev….
    Neva , už mám znovu vyseto , také i jiné odrůdy , teď to určitě výjde:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *