30. listopad 2021

Podívá-li se člověk ráno při probuzení na hodinky, mozek si čas zapamatuje a další den se vzbudí ve stejnou dobu. Já jsem tak bohužel v neděli ráno ač poučena udělala a bylo 3:32. V pondělí jsem se vzbudila přesně ve 3:32 a dnes opět na minutu přesně. Proč jsem se nekoukla alespoň o dvě hodiny později? Proč se do mých mozkových závitů nezapisují podstatné věci, jako třeba kam jsem si pečlivě zapsala číslo mého druhého bankovního účtu? Nemůžu si tak založit manželem doporučené a prý velmi výhodné stavební spoření. Vůbec ho nezajímá, že já už nic stavět nechci. No budu na stará kolena muset 🙂

Už jsem zde tento příběh psala. Po zveřejnění nádherné a plody obsypané rostlinky Vaše Blahorodí na fcb s poznámkou „Jak já to dělám?“ mi jedna rozhořčená slovenská madam pod příspěvek napsala, že smrdí samochválou a běžný pěstitel následkem toho může propadnout depresi a beznaději. Vůbec nepochopila můj tak typický štíří smysl pro nadsázku a humor. Bylo by dobré si nyní zacpat nos nebo otevřít okno, neboť se budu chválit.

Jak já to dělám? Moje sazenice okurek Minisprint jsou prostě boží! Každým okamžikem pokvetou, jsou zdravé a nádherně kompaktní. Včera jsem je opět přesadila do větších květináčů a tak se mi do okenního skleníčku už vejdou jen ony a přivlastnily si tak veškeré světlo z led grow zářivky. Rajčata ostrouhala. Namíchala jsem opět velmi kvalitní zeminu tentokrát s přidáním kokosového mykorhizního substrátu a Plagronu. Ten materiál vypadá tak úžasně, že bych si ho klidně naplácala na obličej jako pleťovou masku. Rostlinkám jsem pečlivě vyštípla zárodky bočních výhonů a totéž bych měla provést s květy alespoň ve čtyřech patrech. Těch je mi ovšem líto a tak je nechám a uvidíme, co se stane. U druhé rostlinky květy odstraním a výsledek porovnám.

5 thoughts on “30. listopad 2021”

 1. Také se budím kolem třetí ranní a už většinou neusnu. Došel mi bisglycinát hořčíku s vitamínem B6, když si ho před spaním nevezmu, nemám šanci dobře spát.
  Máš parádní rostlinky, jen se chval, ať co nejvíc závistivců pukne 🙂 , stejně jich neubyde. Snad alespoň některé to donutí, aby se o svoje rostlinky začali starat tak, aby je měli také tak výstavní a nemuseli závidět ani propadat depresi a beznaději. Snažím se patřit do té lepší skupiny, ale moje nedůslednost mi to stále ještě úspěšně hatí. Minisprinty vystrčily první pravý list, tak jsem je přesadila, no uvidíme, jak to bez toho spešl světla zvládnou. Rajčátka se zatím nevytahují, ale rostou jen šnečím tempem.

  1. To je zajímavé, jak je ta třetí hodina asi „začarovaná“. Dnes byla tma už o půl čtvrté, zataženo, inverze a začalo srát, už je to opravdu na palici.

 2. Právě jsem vyslala žádost tam nahoru, aby svítilo více sluníčko, pak žádné spešl světlo nebude zapotřebí. No a byla jsem vyslyšena.

  1. Já jí to nezávidím, akorát se vždycky naser., že jsem ty semínka ještě ani nestrkla do země, natož rostlinky. Vždycky, když ji tu čtu, tak se na to chystám…a pak zase úplně zapomenu 🙁
   Jinak holky, také mám problém a Jani, to 3.32 je nějaké zakleté ne?!? Přísahám, že někdy před měsícem jsem se snad týden budila ve stejném čase a když jsem otevřela oka a šahala po telefonu, už jsem tušila, co tam bude za číslo 😉 Ale tak jsem doma, je mi jedno, jestli spím, či ne.

  2. Tvoje žádost byla vyslyšena jen ve tvém teritoriu. Tady byla včera vichřice s šedou poklicí, u mámy v Podbrdí sněhové závěje, vraceli jsme se sněhovou vánicí a v Berouně jako když utne, na některých oknech mají ještě muškáty 🙂 . Dnes od brzkého rána prší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *