Budenovka

Vyslechla jsem si tolik chvály na tuto odrůdu, že jsem nemohla odolat a semínka už mám doma. Zaujala mě hlavně poznámka mojí ruské kamarádky o dokonalé imunitě rostlin, které pěstuje na Urale. Netrpí prý žádnými chorobami. Rovněž odolnost vůči chladu je skvělá. Budenovku lze pěstovat úspěšně ve skleníku, na venkovním záhonu a dokonce v nádobách, kdy se jí líbí brzy prohřátá půda. Sklidit prý lze z jedné rostliny až 7kg plodů a já bych z ní možná vymáčkla ještě něco navíc. Rozhodně se na toto rajče hodně těším.

6 thoughts on “Budenovka”

  1. Budenovka je červená, tu mám já, a pak taky růžová. Třeba si u mě vybuduje stálé místo 🙂 Jsou rajčata s ještě zajímavějšími jmény a to třeba Vova Putin. Je to prý velmi slušná odrůda a tak možná příští rok vyzkouším.

  2. Já jsem toto rajče ještě nepěstovala, ale moje ruská kamarádka si ho nemůže vynachválit a chorobami prý netrpí. Deklarovanou rezistenci na plíseň však mají jen určité hybridy.

    Kdyby mi odešlo 500 kusů rajčat na plíseň, pravděpodobně by mě kleplo. Ale já jich tolik nikdy nemám. Plíseň se u nás letos díky velmi suchému létu nevyskytla. Taky se hodně věnuji prevenci a posilování imunity rostlin.

  3. Ahoj. Já se upsal. Myslel jsem letos. Tady na severu Čech bylo pořád deštivo. Krásná rajčata během 14 dnů hyn. Na 2022 určitě nějaká rezistentní. Koukal jsem že rajčata sejes taky brzo.

  4. Ahoj, pokud je deštivo, tak nepomůže nic, ani těžká chemie. Jediné řešení je něco vysít hodně brzy, aby bylo možné nějaká rajčata sklidit už před nástupem plísně, což bývá obvykle v srpnu.

    Já mám na příští rok nachystány nějaké ruské hodně rané a chladuodolné odrůdy, tak jsem zvědavá. Když plodí na Sibiři, budou i u mě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *