1. listopad 2021

Kdepak se zdržel můj oblíbený tmavý, uplakaný, sychravý podzim s nádechem konce vegetačního období a všeobecného umírání a rozkladu, které příroda každým rokem podstupuje? Neustále na plné pecky svítí sluníčko a fičí šílený vichr. Tyto dva živly už vysušily ze země skoro všechnu  tak potřebnou vláhu a naší skoro zahradní říčkou se dá procházet suchou nohou. Spokojené jsou ovšem divoké kachny, které sice drhnou nohama o dno, ale ve zbylých tůňkách se jim báječně zakoncentrovala potrava. Jeden krasavec dokonce došel prověřit možnost, zda by se nedalo ubytovat na našem zahradním jezírku a znechuceně odkráčel. Jezírko nutně potřebuje rekonstrukci, ovšem hnijící a nechutně zapáchající voda je dokonalým hnojivem pro moje rostlinstvo.

Zahradu stále hyzdí několik mrtvolek rajčat a ty začaly i s uvázanými tyčkami poletovat po zahradě. Všechno, co nemá patřičnou hmotnost, se uskladnilo nafoukané v rohu zahrady pod ořešákem. Takové hromady všeho možného se líbí ježkům a já uvažuji nad možností, že tam ten nepořádek nechám do jara. Posbírám ořechy a končím. Budu sice nějakou dobu chodit v předklonu díky hexenšusu, ale to mi za ty ořechy stojí a já budu mít vzácnou surovinu do vánočního cukroví.

Koupila jsem si báječnou knížku a hodlám si už jen číst. Díky nástupu dětí do školy to bude možné a od včil nebudu nic vařit a péct. Taky se kochám pohledem na fotky rajčat, kterých mi dokonalé podmínky umožnily vypěstovat spoustu a ve vysoké kvalitě.

3 thoughts on “1. listopad 2021”

  1. Tady taky sluní svítíčko, fučí fičák, ale nemohu pořádně zrotavátorovat záhony, bo se to lepí jak sviňa. Mokro, mokro mokro ….., mokré vše a nechutně to roste do zelené masy.

  2. Ahoj,
    co já bych dala za trochu té zelené hmoty. Tráva neroste a je žlutá. Na hloubku rýče je v zemi sucho, u nás se nedá rotavátorovat proto, že by se polámal pluh, nebo by zapadl do praskliny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *