27. říjen 2021

Nádherně slunečný je tento podzim, bohužel taky nesmírně suchý. Už jsem vypotřebovala nastřádané zásoby vody do poslední kapky a musím se brodit ořešákovým listím k Veličce. No vody v ní je hodně málo a vytváří se ostrovy, na kterých se vyhřívají divoké kachny a to je krásný pohled. Už si na moje návštěvy zvykly a přestály se bát. Chutnají jim granule, které sypu rybám a všechny jim je sežerou. Budu tedy kromě ryb krmit taky kachny. A ježky. Včera jsem šla nabrat do pytle granule kočkám a naštěstí mě napadlo vzít si nůžky a poloprázdný pytel ustřihnout. Pokud bych nabírala granule normálně rukou, tak by mě museli křísit. Uvnitř si totiž lebedil obrovský ježek. Ježka se nebojím, ale sáhnout si na hromadu bodlin, když to nečekám, tak to by bylo docela výživné.

Moje malinké Minisprinty vypadají pátý den od chvíle, kdy jsem semínka umístila na vlhký odličovací tampón skvěle. Je to zásluha stále se snažícího sluníčka a taky předokenního skleníčku, který sazeničky izoluje od studeného větru. Celý den jsou rostliny na venkovním parapetu a na noc je schovám na chodbu. Vyklíčila všechna semínka a tak budu mít tři rostlinky a to je přesně ten počet, který mi vyhovuje. Máme právě tři okna situovaná na jih a tak každé bude zdobit jedna okurka. Způsob pěstování jsem už vyladila a těším se na první plody.

 

8 thoughts on “27. říjen 2021”

  1. Upřímně ti závidím zahradu v sousedství řeky. Byla bych u ní pořád. Jenže bych s takovým výhledem nic moc jiného nestíhala a hlava by mi stoupala k oblakům 🙂 . To je zajímavé, okurky za oknem. Musejí se přisvětlovat nebo vydrží jen s východním a jižním světlem? Co opylování? Zvládnou sami nebo štěček?

  2. Já jsem tak přes zimu jednu rostlinu pěstovala, přisvětlovat nešlo, páč byla vysoká. Minisprint je odrůda partenokarpická a tedy opylovat netřeba. S úrodou jsem byla velmi spokojená a rostlina na okně nepřekážela, pnula se vodorovně po provázku uvázaném k tyčce od záclony. Bydlíme u cesty a každý se na tu krásku se zájmem podíval. Proto jdu do toho znovu a už se třemi kousky. Světla je zatím dostatek a to je právě v prvních dnech po vykouknutí ze substrátu potřeba.

    1. Semínka mám, jdu do toho také! Venku jsem 2 rostliny čouhající z minipidiskleníčku krčícího se v rohu baráku a pnoucí se po provázku a konstrukci markýzy zlikvidovala teprve předevčírem. Ještě jsem našla 4 zapomenuté malé okurčičky. Byly dokonce jedlé 🙂 . Jak velký bude finální květináč? Při jaké nejnižší teplotě obstojně plodí? V podkroví určitě nebude 20°C.

  3. V létě u nás byla na prázdninách neteř a ta proseděla u řeky každý večer a vracela se naprosto unešená.
    Teto ten západ slunce je úžasný, slyšela jsem pokaždé.

  4. Mojí rodiče v 70 létech minulého století bohužel prodali super pozemky ve svahu, ze kterých byl nádherný výhled na západ slunce v poodří…: Polanka a lázně Klimkovice jako na dlani…Podzim je úžasný i u nás! Vychutnávám ! 🙂
    Je nám tady dobře:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *