6. srpen 2021

Voda ve srážkoměru je mino stupnici a škodolibé sluníčko vykukuje, aby se podívalo, co ten déšť napáchal. Rajčata by musela mít elastickou slupku a všechny rozvody vody v rostlině ucpané, aby nezačala praskat. Opět musím vyzdvihnout ruské hybridní cherry odrůdy firmy Partner a to rajčátka Věra, Ira a Vaše Blahorodí, která jsou tradičně nad věcí. Jako vždy jsou povznesená nad výkyvy teplot, netýkají se jich žádné choroby a nepraskají. Může se kdo chce ušklíbat nad ruskými odrůdami rajčat, ale já na ně nedám dopustit. Zdárně jim letos sekunduje Piccadilly, které mě ohromuje úrodností, ale už má žluté listy. Vina je ovšem na mé straně. Rostlina cpe veškeré živiny na tvorbu enormního množství plodů a na listy už se nedostává, páč jsem ji přestala hnojit.

Nepraskají rajčata v originálních Air-pot květináčích, kde přebytek vody vyteče skrz otvory a taky rostliny v balících Otoč a sázej. Zde jsou vyříznuté díry malé a kapky deště se do nich obtížně trefují.

Zdárně pokračuje můj výměnný obchod a já už mám za rajčata kupříkladu domácí vajíčka či klobásky a to ve velmi výhodném kurzu. Chtěla bych zde jen upozornit, že mi chybí česnek, cibule a červená řepa.

5 thoughts on “6. srpen 2021”

  1. Ta klobáska nevypadá špatně , mohl bych dodat cibuli červenou i bílou , jěště by to chtělo jednu , dvě papriky a je výborná večeře . Pokud umíš nějakou chuťovku z červené řepy , tak se najde taky 😉😜

  2. Miluju sousedské výměny. Já řepu a vajíčka dostávám za kyblíky borůvek. Z řepy doporučuji pečenou dle Jamie Olivera nebo skvělou litevskou studenou letní polévku Šaltibarščiai.

  3. Já bych za borůvky vyměnila cokoli. V dětství jsme je v okolí Dolního Bolíkova, odkud pocházel otec, sbírali ve velkém a babička uměla parádní nadýchané kynuté knedlíky. Mňam !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *