5. srpen 2021

Včera jsem měla ze všeho, co se děje na zahradě velikou radost. Na rozkvetlé komuli to konečně žije a motýli si užívají pro ně naprosto omamný nektar a vypadají jako v rauši. Viděla jsem otakárky, různé babočky, hnědásky i perleťovce a nějakého žlutého krasavce patrně řešetlákového. Převislé surfinie mi dokazují, že pokud musím, tak dokážu udržet při životě i nějakou tu kytku. Fíkovníky se mi snaží vynahradit to, že díky nepřízni počasí nevytvořily žádnou brebu a tak nasadily spoustu plodů a já se budu snažit, aby je dovedly ku zralosti. Ǔžasný je pohled na datlová rajčátka odrůdy Malinová fontána, která chutnají přímo skvostně.

V noci ovšem vydatně pršelo a déšť pokračuje stále. Voda je u nás nedostatkovou komoditou, ale proč musí spadnout všechna na jednou? Mám po náladě! Rajčata začínají praskat a to i ta, která mám v úmyslu sušit a potřebuji od nich maximální výnos. Tak jsem ráno zjistila, že na výstavní a plody bohatě obsypané odrůdě De Barao Red jsou rajčata popraskaná až do do toho  úplně nejvyššího vijanu. To je prostě k vzteku a nebýt ráno a nevhodný čas na opilost, tak bych si dala panáka a možná i dva.

1 thought on “5. srpen 2021”

  1. Cau,
    bylo by hezke, kdyby naprselo kazdy den dva litry do kazdeho kvetinace, ale realita je venku za oknem. Hlavne proto miluji slunce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *