5. červenec 2021

 

Je obrovské sucho. V řece už skoro nic neteče a tráva je žlutá. Kupodivu letos stíhám zalévat, ač mi spousta rostlin vegetuje v nádobách. Pokud bych ovšem musela jezdit do práce, pak by rostlinstvo rozhodně strádalo.

Díky teplému a slunečnému počasí začínají hromadně dozrávat venkovní rajčata, ve skleníku kupodivu nic. Možná trochu vadí ta stínící textílie. Ale ta je nezbytně nutná. I tak je ve skleníku velmi málo plodů a to díky neustálým vysokým teplotám. Na rostlinách venkovních musím dokonce množství plodů regulovat, aby to nadělení vijany vůbec unesly.

Úžasná je letos moje sbírka žebrovaných odrůd a jedna je krásnější než druhá. Báječně vypadají osvědčené odrůdy 100 Pudov, Puzata Hata a Red Pear Abruzzese. Jako první ale kupodivu nedozrává nic ruského ale italská Albenga. Vypadá roztomile. Naprosto dokonale vypadá rajče Big Hat F1.

Mám ovšem mírné potíže s máti. Ona nechápe, že u nás se rajče nechá nejprve dokonale uzrát, pak se vyfotí a následně se z něj vyberou semínka. Musím být neustále ve střehu, aby tajně na rajčata nechodila 🙂

P.S. Čerstvě utržená paprika Aries, rajčata odrůdy Alfonse a moje křupavé, teplé a voňavé žitné housky. Fantazie!

 

7 thoughts on “5. červenec 2021”

 1. Zalévám jen nejnutnější zeleninu. Čerpadlo kikslo před 3týdny, náhradní před týdnem, nové náhradní nestíhá a než přijde nové stálé – nebude jaksi čím zalévat. Takže jsem permanentně nasr… :-((( Včera mi říkali sousedi, že jim volal příbuzný z Moštěnic a když si stěžovali na sucho, tak se děsně divil, že u nich denně prší 🙁
  A dotaz Janino: poprvé jsem zasadila cukrový meloun(když mám ten skleník 😉 ) rostlina pěkná, kvete jak blázen, kvete a kvete a melounky žádné. Musím to šmrdlat štětečkem, či jak, kdo to opyluje? Neříkej kurňa hlavně, že musím mít dva :-)))

  1. No musí se ti sejít nejednou květ samičí a samčí, no a musíš opylovat sama. Já mám taky melouny ve skleníku a nikde žádný holčičí květ, jen samí kluci.

 2. Čau,
  díky tomu teplému a slunečnému počasí jsem se už týden nekoupal v bazénku u baráku ;-))) Ranních čtrnáct až patnáct stupňů holt vodu moc neohřeje. Ale jak píšeš, tak vše krásně valí. Zrají první borůvky, melouny rostou před očima, skvěle vypadají rajčata, ale vzhledem k pozdní výsadbě ještě nezrají. Nadúroda hadovek je letos velká, bohužel paprikám se zatím nějak nechce plodit, rostou jako divé, ale sklizeň v nedohlednu. Všemu musím valit vodu, ale zdravotní stav je dle mých představ.
  M.

 3. Souhlasím, zdravotní stav paprik se hodně zlepšil, uvidíme…
  Rajčata Start zrají, okurky minisprint ve skleníku také, už sklízíme. Zatím to na zahradě vypadá hodně nadějně! A cukety už budu rozdávat.🙂

 4. Zdravotní stav zeleniny je dle mých představ, můj zdravotní stav ale není dle představ globalistů. Jsem zdráv (v rámci možností), ale nejsem naočkován, čili vinen a tím pádem osoba druhé kategorie.

  Hadovky Avantgarde mám stále různě hořké. Přišla jsi na nějakou příčinu proč tomu tak je? Už jsem vysadil nové roubovance Minisprintu a v okamžiku kdy začnou plodit, tak ty „hořčáky“ vyhodím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *