Srovnání

 

Měřím slušných basketbalových 1.82m a moje venkovní rajčata, která jsou pěstovaná na dva až čtyři výhony už mě o dost přerostla. Budu si muset vzít nějakou stabilní stoličku, abych je mohla uvázat. Přemýšlím dokonce nad tím, že už bych některým ufikla vegetační vrchol. Tak brzy v sezóně jsem ještě nikdy rajčatům růst neukončovala.

4 thoughts on “Srovnání”

  1. Ještě nějakého Štětináče a Bohouše a Foglar by měl o čem zase psát 😉

    Zmiňovala jsi rajče Piccadilly. Plodí, zraje, ale mám u něj problémy s výživou (obě rostliny jsou v nádobě ve skleníku). Ošetřil jsem hořkou solí, do substrátu dal granulovaný koňský hnůj. Trochu se to zlepšilo, ale stále listy nevypadají zdravě. Rovněž růstový vrchol je tenký, výška bude něco jako Tvá Maličkost. Asi vyhlédnu nějaké místo, udělám jámu, zapustím do země a zasypu kokosovým sunstrátem. Rajčata venku jsou absolutně bez chorob a příznaků nedosttků výživy, vypadá to na skvělou sezónu, a ale nesmí začít pršet, stačí ta ranní kosa.

  2. Pokud jsi narážel na Dlouhé bidlo a Bratrstvo kočičí pracky, tak to beru. Slovo bidlo má totiž v sobě určitou štíhlost a to ženskou potěší 🙂

    Piccadily pěstuji v bílém nopu a je to nejkrásnější rajče na dvoře, nemá na listech ani skvrnku. Listy jsou obrovské a plodů až neskutečně mnoho. Vedu na dva výhony. Pokud jsou horní části stonku tenké, pak rostlina maká na tvorbě plodů a do vrcholu nepouští živiny a to hlavně dusík. Musíš důkladně přihnojit. Hořká sůl Ti nepomůže.

    Neměj obavy o teplotu vody v bazénku, při předpovídaných 37 °C to bude kafe.

  3. Mám stejný problém, budu muset uštípnout vrcholky, přerostly všechny opory. Nasazeno jako ještě nikdy, ale zrání poněkud vázne. Ovšem pokud to uzraje (téměř) naráz tak se z toho potento 🙂 ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *