3. červenec 2021

Když sedím na svém oblíbeném místě na dvoře a popíjím ranní kafe, tak mám krásný výhled. Skrze fíkovníky vidím na svá nádherná rajčata. Právě fíkovníky mi dělají obrovskou radost. Ač jsem od nich letos vůbec žádnou úrodu neočekávala, tak začínají tlačit spoustu malých plodů. K jejich dozrání asi bude nutné rostliny na podzim přesunout do skleníku, ale tam už snad bude volno.

Celý včerejší den jsem v hlubokém předklonu, páč ze dřepu už bych nevstala, vyrýpavala ze spár dlažby urputný plevel. Byla to tedy fuška, ale zase mám hezky opálené nohy 🙂 Nemám to ještě zcela hotovo, ale rajčata v nopech už stojí na nádherně čisté dlažbě a moc jim to tam sluší. Dostala jsem totiž vybrbláno, že pokud publikuji fotky, tak by na nich neměl být plevel a povalující se převrácené květináče.

Pokud můj zrak zamíří na levou stranu dvora, tak zjišťuji, že začínají dozrávat obrovské plody na borůvce Chandler. Borůvky na keříku odrůdy Alvar denně mlsám a stále dozrávají další a další.

Při včerejším telefonátu povídal Mirek, že se zastavil na borůvkové farmě a to by mě taky zajímalo. Asi si tam co nejdříve udělám výlet. Název místa jsem ovšem zapomněla. Najdu to na netu.

2 thoughts on “3. červenec 2021”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.