9. červen 2021

Když jde holka na rande, tak možná trochu předpokládá, že dostane kytku. Ale tolik? Teď se ovšem o ty kytky budu muset vzorně starat, mám povinnost pravidelných reportů. Musím vyštrachat samozavlažovací truhlíky, někde jsem je určitě měla.

Moje okurka Perseus, jejíž listy začaly ve skleníku hrát všemi odstíny žluté barvy, se po zlepšení počasí a přenesení na čerstvý vzduch dostala opět do formy. Spousta mudrců by při pohledu na ty listy už přemýšlela nad nějakým postřikem proti plísni či doplněním jistě chybějících živin.  A ona byla Perseovi jen zima na nohy. Venku viditelně pookřál a už má nasazeno spoustu plodů. Snaží se taky nová generace okurek Minisprint.

Mám krásnou sazenici pepina. Mám kupodivu jen jednu a jsem s tímto stavem spokojená. Někdy to přeženu, nejsem schopná se o rostliny dostatečně postarat, ony vypadají nešťastně a já mám výčitky svědomí. Nyní vím s naprostou jistotou, že toto pepino si vymazlím.

Obrovskou radost mám z kanadských borůvek. Můj vnouček je miluje a tak se vždy snažím, aby nějaká ta úroda byla. Letos jsem jim vyměnila část substrátu v nádobách za čerstvý a přidala dlouhodobě rozpustné hnojivo. Výsledek se dostavil a keříky jsou obsypané plody. Děkuji  kolektivu čmeláků, který je ubytován v mém hotelu, že makali na opylování květů velmi zodpovědně.

 

3 thoughts on “9. červen 2021”

  1. Ahoj, ahoj!
    Sklidil jsem první hadovku a Avantgarde F1. Skleníková odrůda má na povrchu ostré trny, podobně tak jako polní odrůdy, navíc byla bohužel hořká. Další dva plody jsou v lednničce a čekají na ochutnání. Již dlouho jsem se snesetkal s hořkým skleníkovým hybridem. Ještě mám Minisprint, ale ten bude ke sklizni asi o víkendu. Vše roubované, pěstované ve sklenících, přesto některé okraje listů žloutnou tak, jak je to na Tvém snímku. Předpokládám, že se jedná o velké rozdíly mezi denní a noční teplotou, která byla v počátcích růstu.

  2. Ahoj!
    Já jsem kdysi pěstovala dlouhou ostnatou hadovku Japanese Suyo Long. Rostla jak ve skleníku tak venku a většina plodů byla velmi hořká. Snažila jsem se hodně zalévat a ani to moc nepomohlo. Občas byl nějaký plod jedlý. Z tohoto důvodu už ji nepěstuji, ale atraktivní byla velice.

    Důvod žloutnutí listů jsi trefil, byly to velmi nízké noční teploty a pak veliký teplotní skok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *