Postřik – GLYCEROL

Eva kdysi a Katka nově požádaly, zda bych nemohla své používané a přísně ekologické postřiky rajčat uložit na jedno místo. Nemám už na to v menu prostor, ale pokusím se něco vymyslet.

V současné době bych doporučila postřik glycerolem, kterýžto přípravek lze zakoupit v každé lékárně. Skokem se změnily podmínky z těch příšerných v ty velmi dobré. Rostliny rajčat se doslova zbláznily a začaly intenzivně asimilovat. Živiny se začaly hromadit ve vrchních listech a ty se začaly kroutit. Glycerol je ten ideální prostředek, který aktivuje zásobovací dráhy v rostlině a pomůže nahromaděným živinám transportovat se do potřebných míst.  Postřik glycerolem lze použít i v případě, že se nám listy nekroutí, vždy se postará o to, aby byly živiny lépe rozvedeny do pletiv. Je dobré si všimnout, že brzy ráno jsou listy částečně nebo úplně narovnané. V noci neprobíhá fotosyntéza ale děj opačný a to dýchání. Rostliny část živin vstřebají a s východem sluníčka se problém obnoví.

Je velmi důležité rostliny ničím nehnojit, problém se samozřejmě zhoršuje. Za transport živin v rostlinách je zodpovědný prvek draslík a ten je obsažen kupříkladu v banánových slupkách. Já žádnou slupku nevyhodím. Nastříhám ji na kousky a zaleji horkou nevařící vodou do zavařovačky. Po 24 hodinách pak doplním do objemu 5l a zalévám.

100ml glycerolu doplníme do 10l vody a rostlinstvo postříkáme. Jak prosté!

3 thoughts on “Postřik – GLYCEROL”

  1. Já kupuji výhradně bio banány. Pokud si najdete v mých příspěvcích článek o banánových slupkách, tak tam jsem to popsala.Myslím, že je to z 29.ledna 2020.

    Vítejte na mých stránkách!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *