31. květen 2021

Nepříjemně studený a nezvykle mokrý měsíc květen končí. Loučí se bez chybičky modrou oblohou a sluníčkem. Bylo by celkem fajn, kdyby nastupující červen v tomto trendu pokračoval.

Všechno rostlinstvo ovšem netrpí. Mám nádherné sazenice révy, kterým jsem musela ubrat spoustu květenství, aby to vůbec zvládly. Ryngle, kterou jsem jako malý stromek dostala kdysi k narozeninám, má tak moc plodů, že tu plánovanou velikou profesionální sušičku budu muset pořídit mnohem dříve, než začnou zrát moje rajčata určená na sušení. Dokonce budeme mít i meruňky. Na meruňkovici to pravděpodobně nebude, ale na jídlo ano. Nutně potřebuji bohatou úrodu jablek, mám s nimi spoustu plánů. Krásnou Asiminu, která si v tomto počasí doslova libuje, už jsem chválila.

Navzdory nepřízni počasí a mlsným slimákům mám docela slušné cukety a nádherné zelí. Zelí je povedené díky tomu, že roste v kyblíku. Rostlinky, které jsou vysazeny normálně v zemi, už mají listy okousané od všech škůdců, kteří šli kolem. Naposledy jsem přistihla kosa, který kloval do listů. Kouzelně vypadá ukrajinský salát a je podivné, že nezajímá slimáky a přitom vypadá tak nádherně křehce a šťavnatě. Moji slizáci mají zřejmě nedůvěru v zahraniční zboží.

Bídně vypadají okurky a melouny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.