2. červen 2021

Včera jsem měla milou návštěvu. Přijela kamarádka Jana, kterou jsem získala zásluhou semínek rajčat. Jana si objednala, semínka vysela a do rajčat se zbláznila. Začala se ptát a ptá se hodně intenzivně stále. Rostlinky má výstavní.

Je to holka neustále hladová a já jsem si za včerejší oběd vysloužila řád zlaté vařečky. Původně jsem ji chtěla uctít nějakou skvělou rybou, ale prý ryby nemusí. Tak jsem vyrobila burger z červených fazolí a ten získal plný počet bodů a já uznání. Pro veliký úspěch jsem jí zbytek hmoty dala do krabičky sebou. Nadšená byla rovněž z mých minisprintů. Sklidila jsem patrně poslední tři plody a rostlince už poděkuji a přestanu ji na okně trápit. Chuť těchto miniokurek je skvělá a vysoce převyšuje tu, kterou nemají koupené plody v igelitu balené.

Pěstování okurek od ledna za oknem mně nadchlo i z jiných důvodů. Vše proběhlo bez přítomnosti škůdců, bez chorob a žloutnutí listů. Rostlina velmi ocenila můj způsob výživy a stabilní teplotní i světelné podmínky na parapetu.

Janě se samozřejmě líbila moje rajčata a nadšená je hlavně z mých minikompostérů z palet. Je to dokonalé a elegantní řešení, které jsem letos doplnila o nopové ohrádky. Skvěle si vedou rostlinky v bílých nopových válcích a viditelně se jim takový způsob pěstování moc líbí.

Některá rajčata jsou tak nádherná, že i když pěstuji tuto plodinu už nějakou dobu, tak žasnu nad jejich naprostou spokojeností i v tomto poněkud zvláštním počasí. Asi nejhezčí je rostlinka odrůdy Persuasion a dokonalá jsou všechna cherry rajčata. Dokážu sedět hodiny na dvoře, pokud mám zrovna volno, a kochat se výsledky své práce. Ubývá mi sil a jsem tedy výrazně pomalejší, nezvládám už kmitat od šesté ranní do desáté večerní, ale rostlinám to vůbec nevadí.

Jana umí vyrobit skvělé sýry z kravského mléka a tak jsme kuly pikle, jak je naložit dohromady s mými sušenými rajčaty. Bude to gurmánská pecka a já se těším, že její sýry i naše společné laskominy ozdobí letošní rajčatovou párty.

2 thoughts on “2. červen 2021”

 1. No ty kokso, poprvé v životě o mně někdo píše 😁 Asi si to budu číst ještě týden před spaním 😁 Ale fakt byly burgery famózní! Ještě cestou zpět jsem koupila cornflakes a dnes byly místo strouhanky 💪 Zapomněla jsi ještě zmínit, že jsem zachránila 5 přísad zelí před jistou smrtí a pak už je to fakt všechno 😁 Jj, budou Halloumi na gril, tažené uzlíky v koření a do sušených rajčat dáme Fetu/Balkán 😉

 2. Holky, bezva info, fandím vám, ale některým věcem fakt nerozumim!:)
  Hlavně doma řešíme množství substrátu a příměsí …
  Můj muž se diví, jestli tu zeminu někam nevyvážím! :((
  Čtu stránky teprve od ledna a snažím se!
  Rajčata mám od Jany také krásné, papriky a okurky bídné, ještě mám ráda kytky, ty jsou v poho!
  Ať se daří všem zahrádkářům!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *