30. květen 2021

Celý celičký víkend jsem proseděla v práci. Doufám, že se naši brigádníci, kteří zdárně odmaturovali, co nejdříve proberou z oslav a nastoupí do práce. Pokud bude červen tak šílený jako květen, tak se to na mně škaredě podepíše. Dnes už jsem zapnula autopilota a zákazníci se podivovali, že mlčím. Na mluvení už nebylo sil.

Před chvíli jsem obešla zahradu a mám radost z Asiminy. Naprostá většina květů je opýlená a to nebývá pravidlem. Pokusím se stromku dodat tolik živin, aby plody udržel. Ovšem už loni jsem nevěděla, co s nimi. Vážně uvažuji o uspořádání ochutnávky. Loni byla blbá doba a já jsem byla ráda, že vyšla alespoň výstava rajčat. Z mých tří tomelů nasadil zatím na květ jen jeden a to osvědčená Nikitskaja Bordovala a to navzdory velmi radikálnímu střihu. Uvidíme, zda něco předvedou i Hana Fuyu a Brilliat Red. Nelíbí se mi ale světlá barva jejich listů.

Venkovní rajčata sice moc nerostou, ale o to bohatěji kvetou. Loni se velmi často stalo, že v důsledku špatného počasí první květenství sprchlo, nebo nebylo opylováno. Letos jsou květenství krásná, rostliny statné a listy dokonale zdravé. Marně byste hledali sebemenší flíček.

Ǔžasně vypadají rostlinky v závěsných květináčích ve skleníku. Nejprve měly ve výškách spoustu tepla a teď s nimi cloumá průvan díky neustále otevřeným větracím okénkům. Jejich neuvěřitelné množství květů tak bude dokonale opylováno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *