29. duben 2021

Rajčata mám letos výstavní, ale papriky? Tak papriky mám prostě boží! Začala jsem s nimi dělat pořádek a snažím se vymyslet, kam je umístím. Mám k dispozici čtyři kvadranty, tedy 4m2 na levé polovině skleníku. První metr jsem už osadila čtyřmi rostlinami paprik. Paprik mám celkem šestnáct a to je tedy ideální počet. Ve skleníku by to vypadalo nádherně. Na pravé straně poroste 16 luxusních odrůd rajčat a v levé části stejný počet paprik. Prostředek patří vysokým cherry rajčatům, která už musím provázkem uvazovat ke stropní konstrukci.

Takové uspořádání by bylo ideální. Ale kam já nacpu tři okurky? Ty do skleníku rozhodně chci. Možnost by byla. Umístila bych je do středu každé čtveřice paprik, do výšky zhruba 1.5m bych je nechala růst jen na jeden výhon a rostliny vyvedla ke stropu, jedině tam bude místo. Okurky by byly navíc dokonalým zastíněním. To bude ono!

Paprika Meika už má tak těžké plody, že jsem je musela podepřít, aby nehrozilo ulomení větviček. Meika je nádherná, ale mně fascinuje odrůda Aries. Vysoké, svěží, dokonale zdravé, nádherně zelené a doslova majestátní rostliny nacpané spoustou plodů. Hezké jsou rovněž Granova, Lungy a samozřejmě ruský Partner. Nechtěla bych to v žádném případě zakřiknout, ale vůbec žádní škůdci papriky neobtěžují. Všichni mravenci po mém boraxovo- meruňkovém menu zmizeli.

5 thoughts on “29. duben 2021”

  1. Ano tyto papriky jsou z výsevu 22. listopadu . A to tady prosím zodpovědně píšu kalendář prací u paprik a on to parně nikdo nečte.
    Pivo sice není, ale dám si panáka, na trávení 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *