9. březen 2021

V „nohách“ mé krásné nové postele stojí skříňka s knihami a ta je ideální pro umístění paprik v noci. Pokud si dlouho čtu, pak na ně svítí světlo a to se jim líbí. Já mám pak po probuzení moc pěkný výhled. Toto moje nadšení ovšem vůbec nesdílí manžel a neustále mně za to peskuje. Má k mým rostlinám v tomto období velmi negativní postoj, který se mění ve chvíli, kdy rostlinky bohatě plodí. V tu chvíli ovšem začínám zastávat negativní postoj já a obvykle mu navrhnu, ať si zajde papriky koupit do supermarketu.

Už nyní můžu konstatovat, že se mým paprikám velmi líbí v květináčích air-pot. V tom největším už od malé rostlinky vegetuje Meika a vede si skvěle. Budu jí muset přidat na výživě, protože si vůbec nedovedu představit, že by tu násadu plodů dovedla ku zralosti. Uvažovala jsem o možnosti, že bych ji v air-potu nechala a i s ním ji zapustila do země. Květináč nemá dno a ona by tak mohla pustit kořeny hlouběji. Rozhodně objednám roli nopové fólie a uvažovala jsem o bílé barvě. Vyrobím kruhové ohrádky, umístím na zeminu ve skleníku, naplním kvalitním substrátem a nasadím tak papriky. Nebudou tedy mobilní, ale tento způsob pěstování by se jim mohl zamlouvat.

1 thought on “9. březen 2021”

  1. Jano, manžel mne může peskovat za cokoliv, ale v oddělených ložnicích si do noh postavím vše, co se vejde! Pravda, moc místa tam stejně není….Ale krásné rostliny mají přednost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *