19. březen 2021

Moje okurková Adéla už se mi nevejde do okna, je hodně vysoká a musela jsem jí ucvaknout všechna chapadla, nebyla bych jí pak schopná vymotat ze záclony. Rostlinka je to vitální, zdravá, krásně zelená a hlavně spokojená. Už jsem sezobla tři plody a byly obzvláště křupavé. Jen co to noční teploty dovolí, přesunu ji do skleníku.

Vyměkla jsem, ale hlavně z důvodu mé neschopnosti koupit svíčky, a rajčata jsem ze skleníku přesunula do citrusária. Myslím, že vzhledem k dnešnímu velice slušnému nočnímu mrazu jsem udělala dobře. Mám zatím jen pár rostlinek, takže mně to nijak neunavilo. Dnes je ale vrátím zpět, je mi líto nevyužít sluníčka a nákup svíček si připomenu nápisem fixou na dlani.

Moje parapetové papriky jsou výstavní a taky už by potřebovaly mnohem větší prostor a rovnoměrné světlo ze všech stran. Dnes v noci si vyzkouším, na jakou teplotu jsem schopná skleník vytemperovat a papriky tam nastěhuji. Mám vyzkoušeno, že to nejsou žádné citlivky a vydrží mnohem nižší teploty, než rajčata.

Dva výsevní dny mi ani náhodou nestačily, takže budu dnes pokračovat. Mám v plánu výsev cuket. Loni se mi cukety hodně povedly a jejich cena v obchodě mně nedávno docela šokovala. Za jeden kilogram bylo potřeba zaplatit 99,90kč a lidi je kupodivu kupovali. Nyní stojí stovku kilogram paprik.

 

3 thoughts on “19. březen 2021”

  1. Já jsem slíbila, že k Tobě přijedu? Aha, vlastně jo, už si vzpomínám 🙂

    Opět jsem dnes nekoupila svíčky. Podivovala jsem se, proč mám tak špinavou dlaň, když v práci používám rukavice a tak jsem ruce důkladně vydrhla desinfekčním mýdlem. Upozornění na koupi svíček zmizelo.
    Nalož to Brahmi do slivovice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *