14. březen 2021

Dnes ve 4 hodiny ranní byla teplota ve skleníku +7°C, takže spokojenost. Včera během dne vystoupala na 25°C, ještě větší spokojenost. Tak dobře by rajčatům na okenním parapetu rozhodně nebylo. Ovšem předpovědi jsou chladné. Nakoupím svíčky a vyměním plynovou bombu.

Já, ortodoxní příznivec odrůd tyčkových a nepřítel těch keříčkových a všech možných mini či dokonce mikro variant rajčat, jsem vysela tři ruské keříčkové odrůdy a to především jako budoucí dekoraci. Rostlinky se hodně snaží, aby moji nedůvěru v ně nabouraly a docela se jim to zatím daří. Třeba Sladká jahůdka vypadá skvěle a je radost na ni pohledět. Semínek byla v sáčku spousta a já je tedy vyseji a rostlinky dám do nabídky. U této odrůdy je navíc výhoda v tom, že se může vysévat a pěstovat po celou sezónu. Rostlinky vyseté na podzim dají slušnou úrodu i v domácích podmínkách. Ano, nezapomněla jsem na Mirku, které jednu kytku rezervuji.

Ve vzájemném zápase Česko – Rusko vede naše česká paprika Meika. To, co tato rostlinka předvádí je úžasné. Je nádherně narostlá, má spoustu zelené hmoty a nasazeno množství plodů. které už nyní dávají naději, že budou obrovské. Jak já to dělám 🙂  K takovým výsledkům vede dokonalá souhra množství tepla, světla, skvěle vymazlená výživa a home made  air-pot. No a taky moje pozitivní energie, kterou rostlinky rozhodně vnímají,

10 thoughts on “14. březen 2021”

 1. Mirko, jezdím kolem neustále a příští týden pojedu dokonce šestkrát. Rozhodně se pro pepino zastavím a dám vědět, kdy to bude. Na Rajčata je ještě dost času, budu je teprve vysévat.

 2. Čau holky 🙂 Jani u nás byla fakt teplá noc, šla jsem večer se psem a bylo mi až divné, jak bylo teplo, už takovou dobu vždycky přijdu vymrzlá na kost a včera pohodička 🙂
  Miri, ty ta pepína sadíš každý rok z řízků znova? Už jsem se tě chtěla zeptata asi měsíc, no nejsem schopná 🙁 Já jednu rostlinu od tebe od loňska udržuju při životě a právě jsem uvažovala, jestli ji jen sestříhat, nebo sestříhat, nařízkovat vysadit nové a ,,matku“ zlikvidovat?
  A taky dotaz na Janu: Jani, psala jsi kdysi a nechce se mi pročítat všechno zpětně 😉 že některé rostlinky se z nějakého důvodu nemůžou dostat z košilek…proč a co s tím děláš? Vysela jsem Gardenberry, 5 minipidi semínek v sáčku, jedno zatím nevyčuhlo a jedno v košilce stagnuje, co s tím?

 3. No nazdar, že se taky ozveš.
  Tu helmu na vyklíčené sazenici musíš opatrně vlhčit a pak citlivě odstranit. Já používám svoje vlastní sliny mezi palcem a ukazováčkem.

  1. Já to vždycky odrýpla nějak nehtem, neva, že se lísteček natrhnul, ale tohle jsou takové chudinky nanicovaté a je o ně mela už teď, nerada bych ještě některou zabila nepřiměřeným zásahem 😉 proto se radši ptám. Nejsou ještě vylezlá všechna semena, tak celkem pravidelně rosím, myslela jsem, že se vyvléknou samy 😉 ale nějak pořád nic.

 4. Pro Konvalinku😊 ty pepina dělám každý rok z řízků nové rostliny. Tu starú zlikviduju. Prý už tolik neplodí. Ale možeš to zkusit😉. Řízky nechám zakořenit ve vodě a pak vysadím.

 5. Pro Radku. Kdyby se ti náhodou podařilo vypěstovat nějaké sazenice Gardenberry a náhodou Ti nějaká přebývala, tak bych ji s Tebou vyměnila za něco skvělého, perfektního a dokonalého 🙂

 6. Dobrý den, mám prosbu. Píšete že dáte do nabídky keříčková rajčata jak je např. Sladká jahůdka. Hrozně rád bych nějakou takovou odrůdu vyzkoušel, je tedy možné se u Vás pro nějaké rostlinky zastavit? Pravidelně jezdím okolo UH.

  Děkuji Radek

 7. Zdravím Radku!
  Samozřejmě, že rostlinku Sladké jahůdky můžete získat. Vysévat budu 17. března a na předání rostlinky se můžeme domluvit. Ještě budou k dispozici dvě ruské odrůdy a to Růžová girlanda a Čarovná kaskáda viz. deník 17. leden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *