15. březen 2021

No dnes ráno se tomu nedá říkat teplo a já půjdu do skleníku, až se trochu vyhřeje, nechci poslouchat žádné nadávky. Sluníčko už se snaží vykouknout z mraků, tak ať se mu to co nejdříve podaří.

Pozorujíce svoji salátovou okurku jsem zaznamenala tento fakt. V paždí každého listu vyrůstá květ, který není potřeba v tomto partenokarpickém případě opylovat. Zároveň v tomto místě roste nový šlahoun. Pokud jsem zárodek výhonu vylomila, pak rostlina pokračovala ve vývoji plodu. V případě ponechání výhonu plod zakrněl a kytka dala přednost tvorbě zelené hmoty. Moje kamarádka Marina pěstuje svoje pokojové okurky vždy pouze na jeden výhon a to velmi úspěšně. Jsem v tomto oboru naprostý začátečník, takže letos jen pozoruji a snažím se přijít na to, co bude pro mně optimální.

Celý víkend jsem se věnovala přesazování mých rajčatových miminek a že jich mám. Vysela jsem pro jistotu do důlku po dvou semínkách a ona vykoukla obě. Jsou to samé odrůdové perly, takže se nebojím, že by mi zůstaly na skladě. Těším se na odrůdy Wild Thyme a především na velmi vychvalovaný Everett’s Rusty Oxheart. Mám rovněž novinku Fokus Pokus s chlupatými plody. Taky jsem sehnala tmavé Datterino. Já už se tak těším!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *