13. březen 2021

Kvalita učitele se pozná podle výsledků jeho žáků. Jsem skvělá učitelka 🙂 Důkazem toho je kamarád Petr ze Severní Moravy, který se vzorně řídí mými radami a jeho rostlinky vypadají skvěle. Během sezóny rozhodně plánuji návštěvu. Tedy tímto mu to sděluji a doufám, že mu nebude vadit, že jsem fotky publikovala bez jeho souhlasu. S tímto člověkem jsme si sedli a vše to začalo obyčejnou objednávkou semen. Je to úžasná nádstavba mého pěstování rajčat.

Včera mi došla trpělivost s totálně přeplněnými parapety a všechna rajčata jsem odsunula do skleníku. Rovněž mi začala vadit světle zelená barva, kterou moje luxusní přísada začala chytat díky vysoké teplotě v noci. Ve skleníku jim už snad bude dobře a pokud budou hrozit mrazy, tak zatopím. Ráno jsem se trochu bála pohledu na teploměr, ale vše je v naprostém pořádku.

Po dlouhé době mám volný víkend. Předpovídají ale veliký vítr a pohled z okna tuto předpověď potvrzuje. Nesnáším vítr! Pokusím se namíchat co největší objem substrátu a dokončit přesazování nejstarších sedmi rajčat. Zatím jsem zvládla jen čtyři kousky a rostliny to okamžitě kvitovaly s velikým povděkem, květináče už měly prokořeněné i když nijak tragicky. Očekávám, že by ve skleníku díky vyšší denní teplotě mohly už dnes ukázat první kvítky.

Taky bych mohla ostříhat nějaký ten citrus. Uvidíme, na co mi zbyly po hektickém pracovním týdnu síly.

4 thoughts on “13. březen 2021”

  1. Jano , dnes ráno , když jsem otevřel tvé stránky se mi zdály fotky nějaké povědomé , tak jsem na ně klikl ,ještě před přečtením textu a už jsem je poznal . Pak jsem si přečetl text , se kterým můžu souhlasit . Nejsem úplný nováček v pěstování rajčat , ale většinou se moje odrůdy omezily na základní české , vloni byl vrchol vypěstování odrůdy Černý Krim . Zaujala mě tvoje nabídka odrůd , které jsem si objednal a už některé rostou. A hlavně mi přišly vhod tvé drobné rady , jak postupovat , jak si vyrobit květináče z nopové folie atd. Takže doufám , že se mi vše podaří dopěstovat dle mých představ a že to pak oslavíme , když už pocházíme z těch okresů slivovicí a vínem oplývajícími Petr

  2. Zdravím, Heli !
    Jen jednou jsem se rozhodla namočit semínka rajčat a to do mnou vyrobeného chitosanu. Málem jsem pak při výsevu přišla o nervy. Mokrá semínka se nechtěla pustit pinzety a při styku se substrátem se na pinzetu nabalila hrouda hlíny a já jsem semínko ztratila z dohledu. Měla jsem ta semena nechat asi uschnout. Je to tolik práce navíc, že už nikdy nebudu semena do ničeho máčet, i kdyby měla vyklíčit již druhý den a byla odolná vůči všem chorobám které existují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *