1. únor 2021

Moje přání, aby byl únor měsícem slunečným se začíná plnit. V noci sice docela přituhlo, ale snad ten holomráz ničemu neuškodil. Jde mi hlavně o tomely.

Včerejší slunečný den si moje rostlinstvo užilo a přesazená okurka okamžitě reagovala vytvořením nového listu, to je ovšem fofr.  V původním kelímku už nerostla. Nějak jsem předpokládala, že si bude zvykat na větší objem  nádoby a jiný substrát, ale asi jsem to trefila vše naprosto ideálně.

Postupně přesazuji rajčátka určená do závěsných květináčů, už se ve skořápkách tísní. Vysela jsem pro jistotu do každé skořápky po dvou semínkách a ona vyklíčila obě. Rostlinky jsou to determinantní a na jejich růstu je to krásně vidět, jejich indeterminantní parťáci už mají trojnásobnou výšku. Nemám už žádný speciální substrát pro rajčata a kompost je zamrzlý. Objevila jsem ale zbytek velmi kvalitní zeminy na jahody, přidala jsem perlit, nějaké dřevěné uhlíky a něco málo bentonitu. Ten bentonit je docela důležitý, bez jílové složky je substrát nekompletní a veškerá vláha jen rychle profrčí.

Mám zrovna na starosti máti, která si stěžuje, že nic neupeču a ona má chuť na nějaký koláč, tak jsem včera vyšvihla skvělé frgály, jeden makový a druhý tvarohový. No prostě nebe v hubě 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *