2. únor 2021

Včerejší mrazivý ale velmi slunečný den je minulostí, dnes je zataženo a docela fouká. Včera jsem byla v práci a působila jsem nějak zmateně, lidi jsem už ve tři odpoledne zdravila dobrý večer a oni se docela bavili. Jenže když neustále sedíte v hale bez oken za umělého světla, pak někdy tu denní dobu obtížně rozlišujete.

Objevila jsem  zbytky nopové fólie a tak se pokusím o výrobu nějakých air-pot květináčků. Některé z mých paprik už by si zasloužily přesazení.

Včera jsem vysela semínka ředkviček do plata od vajíček, ale prý to není dobrý nápad. Rostlinky nebudou schopné prokořenit karton, prostor pro růst je hodně malý a plato má tendenci ve vlhku plesnivět. Rostlinky se budou vytahovat a nebudou tvořit bulvičky. No uvidíme, semínka už ze zeminy páčit nebudu. Měla jsem v úmyslu plato po vzejítí rostlinek a vhodném počasí položit do skleníku a ředkvičky nechat růst tam. Nechám se tedy překvapit, je naprosto normální, že ne všechny experimenty dopadnou úspěšně.

Mírně rozčarovaná jsem z klíčivosti semínek mých ruských novinek, kdy z 12 vysetých jedinců vykouklo jen sedm. Je taky docela možné, že se jim nelíbí podmínky výsevu do společné misky. Nikdy s tím však nebyl problém. Vzešlá rajčátka přesadím, výsev důkladně zavlažím a postavím na topení. Snad ještě něco vyleze.

Tak ty air-pot květináčky se mi fakt povedly, jsem holka šikovná!

2 thoughts on “2. únor 2021”

  1. Jani, ja som predvlani do takéhoto kartónu od vajec vysievala cibuľku,(po2 semienka) tú som potom prekorenenú rozsádzala na záhon. Bola to trocha piplačka, ale cibuľka narástka skoro a celkom dobrá veťkosť, konzumovali sme ju ešte ako zelenú lahôdku. Ale väčšie množstvo by nestálo za tú námahu.

    Ako pokračuje tvoje rezkovanie vzácnejších ruských cherry z vlaňajšieho výsevu? Ja si niečo zo menej dostupných drahších hybridov namnožím až z januárového výsevu, dúfam že sa počasie už konečne umúdri a dopraje viac slniečka.

  2. No některé odrůdy jako Marselon už mají spoustu krásných zálistků, ale jiné rostlinky se docela loudají a to jsem jim ufikla vrchol docela brzy. Ale odsunula jsem je do chladné místnosti bez přisvětlování a jsou trochu vytáhlé, ale to by nemělo vadit. Prostě chybí sluníčko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *