6. prosinec 2020

Veškerý život na naší planetě vzešel z moře, rostlinstvo i živočichové. Naše krev má až na obsah hemoglobinu téměř totožné složení jako mořská voda. Je tedy velmi vhodné nějakou tu „mořskou “ výživu poskytnout taky našim rostlinám.

Já jsem svého času do jamky při výsadbě rajčat na záhon přidávala malou mořskou rybku. Při jejím rozkladu se uvolňovaly prvky příznivě působící na růst rostlin. Letos mám tuto akci, která docela pobavila manžela, v plánu opakovat a to u rostlinek cherry, které budu pěstovat v nádobách. Rostlinek bude deset a do vínku dostanou velikou výhodu, porostou pod střechou.

Včera jsem otevřela kvasný hrnec a jeho obsah vypadá skvěle, probiotika na mně doslova vyskakovala. Obsah hezky voněl a já jsem jeden decilitr doplnila do objemu jednoho litru a přidala jsem něco málo mořských řas ve formě přípravku Algavit. Roztokem jsem zalila přísadu rajčat a papriky. Speciálně papriky na tento způsob výživy reagují velmi pozitivně. Rostlinstvo se okamžitě rozzářilo a tentokrát to nebylo zásluhou výkonné zářivky. Já bych taky vrněla blahem, kdyby mi někdo na stůl naservíroval nějakou skvěle upravenou mořskou rybu.

Nutně bych potřebovala sehnat houbu Metarhizium, ale všechny pokusy byly zatím marné. Kdyby někoho náhodou napadlo, kde ji sehnat, ať dá prosím vědět.

2 thoughts on “6. prosinec 2020”

  1. Jani, nebojíš sa používať takúto hubu v pôde, že ti naruší ekosystém pôdy, a vyničí aj užitočné článkonožce? Ako sa ti osvedčili vlani užitočné baktérie z Weiky? Objednala som si aj ja, boli teraz v akcii a posielajú mi na vyskúšanianie aj nejaké zdarma.

  2. Evi, já tu houbu nechci používat v půdě, ale na molice !!! Dočetla jsem se, že nejen houba, ale i její metabolity jsou na molice velmi účinné. Takže stačí dát trochu spor této houby do vody s trochou cukru, aby měla nějakou potravu, a touto vodou pak postříkat rostliny. Weiki je skvělá věc a já jsem byla hodně spokojená. Jen na můj počet rostlin bych se nedoplatila. Dostávám občas nějaký ten sponzorský dárek, ale já si dovedu probiotika i trichodermu vypěstovat sama.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *