5. prosinec 2020

Včera se bez těžkého kamene v každé kapse bundy nedalo vyjít na zahradu, hrozilo nebezpečí vzlétnutí a dnes jak tak slyším za oknem, bude vichr pokračovat. Jsem ráda, že jsem jako skleník zvolila ruský dokonale vyztužený polykarbonátový tunel. Pokud bych kdysi byla volila nějaký domek sestavený z dílců, tak bych je dnes měla někde na hromadě v rohu zahrady. Tak se jen trochu obávám, aby se mi na Trjošku neskácel nějaký strom. Náš vysokánský modřín se dost nebezpečně naklání. Ve skleníku je nádherné ticho a ani se nehne. Včera nám uletěla stříška nad schodištěm.

Takže právě začínající víkend mám v plánu upéct spoustu cukroví. Moc se mi do toho letos nechtělo, ale jakmile jsem začala, tak mně to baví a už mám vymyšlené i nějaké novinky.

V době, kdy se těsto peče v troubě, je chvilka na brouzdání po netu a okukování novinek, které nejrůznější firmy přichystaly na následující sezónu. Jde samozřejmě hlavně o semena rajčat. Tyto okamžiky ovšem vyjdou docela draho. protože já se lehce nechám chytit do sítí a něco objednám. Příští rok potřebuji pestrou skladbu cherry odrůd a tak jsem pro mně zcela netypicky objednala i nějaká indigo rajčata a to především pro efekt. Zaujala mně Smurfinka. Objednala jsem sice z Ruska, ale jde o odrůdu americkou z Oregonu. Nyní už jen vydržet s výsevem až do března.

4 thoughts on “5. prosinec 2020”

  1. Jani a ide objednávať z Ruska? pozerala som tú Smurfinku na ruskej stránke,nebola síce drahá, (40 rubľov, tj. asi 40centov za 10semien) , ale nejde objednať pre malopestovateľov. Tak, keď budeš druhý krát objednávať, mysli na mňa. Dúfam, že niečo na jar vymeníme.

  2. Já objednávám přes kamarádku a dala jsem ji letos docela zabrat. Už nebudu nic přidávat, platím ji dvojnásobek ceny, aby měla motivaci 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.