22. prosinec 2020

Moje rostlinky paprik mají dnes narozeniny. Uplynul přesně měsíc od chvíle, kdy jsem semínka vložila do země. Stále vegetují v původní výsevní misce a já jsem s průběhem jejich růstu velice spokojená. Nespokojená jsem ovšem s počasím, kdy vůbec ale vůbec nesvítí sluníčko. Papriky mám umístěné v okenním skleníčku, jehož předností je právě akumulace tepla poskytnutého slunečními paprsky. Teprve od 17. prosince jim přisvětluji grow zářivkou a je to poznat. Přestaly se naklánět k oknu a zoufale hledat alespoň trochu světla. Taky je jim na parapetu docela chladno, skleníček mám od místnosti odstíněný, aby mi nesvítilo fialové světlo do očí a tím pádem jsou oddělené i od topení. Miska ještě není úplně prokořeněná, ale mezi svátky už se chystám je přesadit. Použiji ten nejdelší truhlík a nad něj instaluji zářivku, kterou mají nyní pronajatu rajčata. Těm se to rozhodně líbit nebude, ale mám je tak jaksi navíc, papriky jsou v tuto dobu pro mně prioritou. Rajčata se ovšem snaží a už začínají kvést, nic si od toho neslibuji. Při nedostatku světla květy s největší pravděpodobností rostliny shodí.

Už se těším na 8. leden, kdy podle RUSKÉHO agrohoroskopu vyseji první pokusná semínka rajčat a mám pro ně přichystané velmi netradiční výsevní prostředí.

3 thoughts on “22. prosinec 2020”

    1. Tak takhle daleko ještě nedohlédnu :-))) ale v souvislosti s Vánocema…zítra ozdobím stromek a než se naděju, budu ho uklízet, ach jo 🙁 Hlavně, že se s tím vším člověk s.re vždycky… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *