21. prosinec 2020

Protože v poslední době vysévám rajčata určená pro pěstování ve skleníku už v lednu, tak jsem si zjistila ty nejvhodnější termíny. Jsem prý čarodějnice a tak jsem sáhla po informacích, které poskytly hvězdy. Nejvhodnější termín jsem označila červeně a pokusím se jej dodržet, i když já bych ráda vysela nějaká semena už mnohem dříve. Možná, že uskutečním experiment a v každé uvedené datum vyseji nějaká semínka a následně pak porovnám, zda jsou mezi rostlinkami nějaké patrné rozdíly. Zkoušku klíčivosti jsem zřejmě provedla v dokonalém termínu, protože zářivku nad rostlinami už jsem musela zvýšit na 80cm. Ona mi tak při práci u počítače nepříjemně svítí do očí a já musím mít na hlavě svůj tenisový kšilt. Vypadám tak trochu jako blázen.

13 thoughts on “21. prosinec 2020”

 1. Tak nevím, nepochopila jsi to blbě? 😉 Jako, že rajčata jsou býk, protože červená? A já myslela , že je mám v tu dobu sadit já :-)))

 2. No já mám ty termíny od jedné ruské astroložky a tak to platí zřejmě v Rusku 🙂 Vzhledem k tomu, že většina mých odrůd z této země pochází, tak jim to zřejmě bude vyhovovat a já to prostě vyzkouším.

 3. Já Vám hrozně fandím a těším se na reportáže o vývoji rostlin. Hlavně nechápu ty hlupáky a posměváčky na Facebooku. Co sám nezkusím, to neodsuzuji a nekritizuji. To je taky hlavní důvod, proč svou hydroponii na Facebooku neprezentuji, tam totiž skoro každý sežral Šalamounovo 💩, nebo je mistr světa. Přeji hodně úspěchů.

  1. Já si z těch posměváčků dělám kulové, rýpou pouze ti, kteří se nikdy ničím neprezentovali, jen vyhledávají příležitosti se zvláštním způsobem zviditelnit. Zatím jsem je vždy argumentačně umlátila, pouštět se se mnou do diskuse není jednoduché. Naštěstí ve skupině převládají lidé se zdravým rozumem a smyslem pro nadhled a humor.

   1. Ahoj,
    jakou máš tu facebókovou adresu? Sice musím proklikat „že nechci registraci“, ale něco se tam vidět dá.

    Před více než měsícem jsem zrušil i to anonymní torzo, které jsem tam ještě měl. Pro mne je to prostě svinstvo, které rozlezlé všude jako ……..

    1. Já jsem na facebooku překvapivě pod svým vlastním jménem Jana Podloucká, ale nevím, jestli se bez registrace dostaneš do skupiny Rajčata pěstování. Tam se to všechno „důležité“ odehrává.

    2. Tak jsem se dočetla, že uživatelé facebooku si mohou zobrazit členy veřejných skupin, ale už nikoli těch soukromých. Skupina Rajčata pěstování je soukromá. Máš tedy smůlu a moje skvělé příspěvky si nepřečteš a tím o mnoho přicházíš 🙂

 4. Tak ještě to chce cikánku, šamanku a dopátráme se čeho? 😉 Že papriky a rajčata se odjakživa vysévaly v lednu :-))) No poslední léta se to nějak posunovalo, asi silnější sluníčko 😉

 5. Ty jsi to holka vůbec nepochopila. Já jsem jen publikovala horoskop na LEDEN. Jiné pak budou na měsíce ostatní. Nikdy jsem netvrdila, že se papriky a rajčata mají vysévat POUZE v lednu. Já to tak dělám proto, že mám k dispozici skleník, ve kterém můžu dle potřeby přitopit.

 6. Ale pochopila 🙂 Jen se snažím odlehčit celý ten blázinec kolem ,,klidných Vánoc“ 😉 a celkově nedobré situace u nás. Však píšu, že máš pravdu, většina lidí plodovou vysévá v lednu, já mám teplo, nepřisvětluju, pak jsou to ,,čahouni“ – mě stačí až ten únor 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *