16. prosinec 2020

O tom, že banánové slupky jsou pro výživu rostlin skvělá věc už jsem psala. Dužina banánů je taky výživná a krmí se jí malé děti. Proč tedy nezkusit zajímavý experiment.

Nechala jsem se inspirovat jedním tak trochu šílencem a rozhodla se, že jeho pokus uskutečním. Vzala jsem už lehce jetý banán, nakrájela na kolečka, vytvořila drobné jamky a do nich vložila semínka papriky. Vybrala jsem si španělskou svačinovou odrůdu. Papriky jsem koupila u nás v obchodě a vysela tedy čerstvá semena, Tyto malé papriky už jsem loni pěstovala, byla jsem jejich úrodností mile překvapená a mám v plánu je naplnit mojí skvělou sýrovou náplní.

Kolečka banánu jsem vložila do kelímků se zeminou, zasypala a vydatně zalila. Na každý kelímek jsem přiklopila ještě jeden obrácený dnem vzhůru a postavila na topení. Semínka mají všechno, startovací výživu, vlhko a teplo. Jsem fakt zvědavá, jestli se jim to bude líbit. Dnes dorazila nová zářivka, takže i světla budou mít rostlinky v tomto škaredém tmavém období dostatek.

1 thought on “16. prosinec 2020”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *