15. prosinec 2020

Sazenice rajčat, které vyrostly ze semen u nichž jsem zkoušela klíčivost, jsou nádherné. Silné stonky, bohatý listový a hlavně kořenový aparát jim umožňují jít směle do květu. Po většinu dne vegetují pod silnou grow LED zářivkou. Přesto jsem došla k závěru, že jsem je měla okamžitě po vyklíčení vyhodit. V bedýnce už se tísní a já je budu muset přesadit do samostatných květináčů a to o objemu minimálně 3l. Kampak já je potom umístím? Zářivka už jim rozhodně nebude stačit. Koupila jsem sice ještě jednu, ale tu potřebují papriky. Navíc se jedná o odrůdy vysoké, masité a naprosto nevhodné pro domácí pěstování. Pokud bych snad ještě někdy v budoucnu zatoužila po velmi brzkém výsevu rajčat, tak bych volila dwarf nebo dokonce mikro dwarf odrůdy. Já ale nemusím mít za každou cenu doma za oknem vypěstovaná rajčata bez chuti a vůně. Taky si z obýváku nehodlám udělat obrovský growbox. Raději si připlatím a koupím kvalitní rajčátka u nás v krámě. Třeba takové cherry Red Desire je chuťově skvělé. Stojí sice nějakou tu kačku, ale to já tak moc neřeším. Já si navíc zcela vystačím s mými rajčaty sušenými.

Velkou radost mám ovšem z ruských cherry rajčátek určených ke klonování, mají se čile k světu. Jen jsem při neopatrné manipulaci vysypala kelímek a včil nevím, kdo je Kotja a kdo La Mur. No nařízkuji obě odrůdy, nebojím se, že by o přísadu takových krasavců nebyl zájem. Stejný problém mám s Vaším Blahorodím a Marselonem.

 

2 thoughts on “15. prosinec 2020”

  1. Aj ja si v zime kupujem cherry rajčinky zo slovenských fariem, a Primoru z Lídla. Práve mi končí domáca zásoba vlastných plodov, najdlhšie vydržala Auria.Tento rok je neskutočne sychravé počasie, nepamätám si také minimum slnečných dní.

  2. Máš pravdu, je fakt hnusně a pořád zataženo, bez osvětlení by se letos nic pěstovat nedalo. Snad se situace v lednu zlepší. Celý tento rok je nějaký podivný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *