15. srpen 2020

Tak máme důkladně zalito, bylo to už nutně zapotřebí a naštěstí pršelo inteligentně, bez vichru či dokonce krup. Opět sklízím nádherné papriky. Rostliny v zastíněném skleníku mají teprve první úrodu a jsou nádherné. Vyniká mezi nimi Granova a oranžová kapie ze semínek vybraných z plodu koupeného v Lidlu. Rostliny v nádobách si důkladně odpočaly a nasadily plody druhé vlny. Nezmar je odrůda Vesta a Palermo, průběžně a bez přestávky plodí Prokop kozí roh. Paprikám se venku po vynesení ze skleníku líbí a hlavně se zbavily zarputilých molic. Jen už jsem je odsunula na okraj svého zájmu a nutně by potřebovaly přihnojit. Napíši si to vedle počítače, ať to mám na očích.

Zašla jsem na návštěvu ke kamarádovi, který si každoročně bere na jaře moji přísadu rajčat. Začal s pěti kousky a letos už na mně vymámil rostlin 18. Má samozřejmě svůj rozum a rajčata si pěstoval podle svého nejlepšího přesvědčení. Letos se nenápadně začal řídit mými radami a to, co jeho rostliny předvádějí mi vyrazilo dech. Rajčata jsou v dokonalé kondici a doslova narvaná plody, já ani zdaleka nemám tak nádherná rajčata. Na jednu stranu jsem pyšná, že dokáži poskytnout tak skvěle připravenou přísadu, ale taky mně docela štve, že se letos nemám zrovna čím chlubit. Je ale fakt, že jeho rostliny mají skvělé vzdušné a slunečné stanoviště a jsou velmi dobře živené. Všechny návštěvy žasnou a pro mně je to dokonalá reklama, zase nebudu na jaře stíhat a lidi mi seberou i rostliny určené výhradně pro mně.

2 thoughts on “15. srpen 2020”

  1. Tak u nás napršelo 9,5 mm a to je tak akorát. Vše je znovu svěží, třeba fíkovníky už vypadaly zvadle a borůvky v nádobách taky. Nemusím tahat těžké konve. Rajčata na záhonech nezalévám, ať si poradí, ale rostliny v květináčích, jako třeba citrusy, tak to potřeba je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *